Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Dicle Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Dicle Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Dicle Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Dicle Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 1990-1991 eğitim-öğretim yılında Hemşirelik programı ile eğitime başlamıştır.

1992-1993 öğretim yılında ise Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik bölümlerinin önlisans eğitimine alınması ile Sağlık Bakanlığı ve Y.Ö.K. arasında yapılan protokol gereği Sağlık Lisesi, Diyarbakır Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna dönüşmüş ve Hemşirelik programı ile eğitim öğretime başlamıştır.

1997-1998 yılında Hemşirelik eğitiminin lisans düzeyine çıkarılmasıyla okulların Hemşirelik programları yerine, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna bağlı Anestezi Programı, Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna bağlı da Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik programları açılmıştır.

02.02.2001 tarihinde Dicle Üniversitesi Rektörlüğünün teklifi ve Y.Ö.K. Başkanlığının 27.02.2001 tarihli Yürütme Kurulunun Kararı ile her iki Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu adı altında birleştirilmiştir.

Yüksekokulda Anestezi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Ortopedik Protez ve Ortez ile Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Ön lisans programları yürütülmektedir. 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında Fizyoterapi ile Tıbbi Laboratuar Ön Lisans programları 20.şer öğrenci ile eğitim – öğretime açılacaktır.

Kaynak:
www.dicle.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl