Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Diyarbakır Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Diyarbakır Meslek Yüksekokulu

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Diyarbakır Meslek Yüksekokulu

1976–1977 Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak kurulan Yüksekokul, 20 Temmuz 1982 tarih ve 41 sayılı Yükseköğretim kurumları hakkındaki kanun hükmünde kararname ile Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Diyarbakır Meslek Yüksekokulu, İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne bağlı Muhasebe ve İşletme Programları ile Teknik Programlar Bölümüne bağlı Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Elektrik, Endüstriyel Elektronik, Mermer Teknolojisi ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Programlarında ön lisans düzeyinde eğitim ve öğretimini yapmaktaydı. Şu an 17 Bölüm, 26 program 31 Öğretim elemanı 2770 öğrenci ile öğretimini sürdürmektedir.

Okul, 1985–2002 yılları arasında Üniversite kampüsünde tek katlı barakalarda eğitim-öğretim verirken, 2002 tarihinde Mühendislik Mimarlık Fakültesinin 4. Blokuna taşınmıştır. Yeni hizmet binasında 20 dershane ve 10 laboratuar ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kaynak: www.dicle.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl