Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Dursunbey Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Dursunbey Meslek Yüksekokulu

Balıkesir Üniversitesi Dursunbey Meslek Yüksekokulu

Yüksekokul, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Kurulunun 14 Şubat 1994 tarihli toplantısında alınan karar gereğince, 1994-1995 Eğitim-Öğretim yılında Ağaç İşleri ve İnşaat Programı ile Dursunbey Belediyesinin tahsis ettiği eski itfaiye binasında 53 öğrenci ile faaliyetine başlamıştır.

Binanın elverişsiz ve yetersizliği nedeniyle 01.06.1996 tarihinde Dursunbey Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ait Saz mevkiinde bulunan toplam 4050 m2 alana sahip binaya taşınmıştır. Bu binaya taşındıktan sonra İnşaat Programı ve Ağaç İşleri (Programın adı YÖK tarafından Mobilya ve Dekorasyon olarak değiştirilmiştir) Programına ilaveten daha sonra sırasıyla Hazır Giyim (Programın adı YÖK tarafından Tekstil olarak değiştirilmiştir), El Sanatları ile Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği programları açılmıştır. Takı Tas. ve Süs Taş. İşl. Programı haricinde diğer programların 2. öğretimleri de mevcuttur.

Kaynak: www.balikesir.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl