Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Düzce Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Düzce Üniversitesi

Düzce Üniversitesi

Düzce Üniversitesi

Teknik Eğitim Fakültesi

Fakülte 3837 Sayılı Kanun ile kurulmuştur. Yükseköğretim Teşkilatı Hakkında 41 Sayılı kanun Hükmünde Kararnamenin değiştirilerek kabulüne dair 2809 Sayılı Kanun ile 78 ve 190 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin değişiklik yapılması hakkında kanun 11 Temmuz 1992 tarih ve 21281 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmış ve Düzce'de ilk Fakülte olma özelliğini kazanmıştır.

Tıp Fakültesi

Düzce Tıp Fakültesi 1996 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesine bağlı olarak kurulmuş ve ilk öğrencisini aynı yıl almıştır. Tıp Fakültesi 2006 yılında çıkan 5467 sayılı kanunla yeni kurulan Düzce Üniversitesine bağlanarak Eğitim ve Öğretimini sürdürmektedir. Tıp Fakültesi ilk mezunlarını 2001-2002 eğitim öğretim yılında vermiş ve bugüne kadar Türkiye genelinde yapılan Tıpta Uzmanlık Sınavlarında başarı sıralamasında ilk 10 Üniversite içinde yer almıştır.

Fen-Edebiyat Fakültesi

Düzce Üniversitenin kuruluş yasası olan 5467 sayılı yasayla kuruluşu söz konusu olan Fen-Edebiyat Fakültesine 29.08.2007 tarihinde Dekan atamasıyla kuruluş çalışmaları başlatılmıştır.

Orman Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Kaynak:
www.duzce.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl