Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Edirne Meslek Yüksekokulu 1976-77 öğretim yılında Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak, Hayati Bilimler ve Sosyal Bilimler olmak üzere iki bölümde 256 öğrenci ile öğretime başlamıştır.

1978-79 öğretim yılı sonunda meslek yüksek okullarının kapatılması nedeni ile öğrenciler diğer okullara nakledilmiştir. 1980-81 öğretim yılında tekrar öğretime açılan M.Y. ile birlikte Edirne M.Y. , Maden, Elektrik, İşletme ve Muhasebe programları olmak üzere 4 program ve 90 öğrenci ile öğretime açılmıştır.

1981-1982 öğretim yılında 41 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile Trakya Üniversitesi'ne bağlanmıştır. 1993-94 öğretim yılında ikinci öğretime başlandı. Edirne Meslek Yüksekokulu olarak

13.04.2006 tarihine kadar eğitim öğretime devam etti. Bu tarihli Y.Ö.K. genel kurulunda alınan karar gereğince Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam ettirilmesi kararlaştırıldı. Önlisans düzeyinde öğretim yapan Edirne Sosyal Bilimler M.Y.'da 8 gündüz programı 6 ikinci öğretim programı 22 öğretim elemanı ile 14 idari personelce yaklaşık 1800 öğrenciye hizmet verilmektedir.

Kaynak: www.trakya.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl