Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu

Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu

1997 yılında kurulan ve Bayındır Belediyesi ile İzmir Valiliği’nce tahsis edilen binalarda eğitim - öğretim faaliyetlerine başlayan Meslek Yüksekokulu 5 Haziran 2000 tarihinde Bayındır Belediyesi’nce ege üniversitesine bağışlanan arazi üzerine yapılan 1.420 m2 kapalı alana sahip yeni binasına taşınmıştır ve faaliyetlerine halen devam etmektedir.

Okulda; 6 adet derslik, 1 adet bilgisayar laboratuvarı, 1 adet bitkisel üretim laboratuvarı, 1 adet teknik resim dersliği, 1 adet konfeksiyon atölyesi, 729m2 uygulama serası bulunmaktadır. Ayrıca 41.925 m2’lik arazinin zeytin ağacı bulunmayan 2.000 m2’lik kısmı da yine uygulama alanı olarak kullanılmaktadır. Meslek Yüksekokulu Peyzaj Uygulamaları ve Süs Bitkileri, Seracılık, Tekstil, Tekstil Programlarında 250 öğrenci Eğitim - Öğretim görmektedir. Teorik ve uygulama derslerinin tümü okulda yürütülmekte, yörenin doğal laboratuvar niteliğinde olmasından da faydalanılarak, düzenlenen teknik gezilerle öğrencilerin alanları ile ilgili üretim süreçlerini birebir görmeleri sağlanmaktadır. Yine öğrenciler için uygulama olanağı sağlayan, stratejik amaçlar arasında da yer alan “Bölgesel Kalkınmaya Katkıda Bulunmak” amacıyla birçok kurum ve kuruluşun peyzaj düzenlemelerinin yapılması çalışmaları da sürdürülmektedir.

Kaynak: www.bayindirmyo.ege.edu.tr 

İncelemek İstediğiniz İl