Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu

Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu

Ege Üniversitesi bünyesinde Tekstil Teknikerliği eğitimine ilk kez 1988–1989 öğretim yılında Yükseköğretim Kurulu’nun 18.08.1987 tarihli toplantısında aldığı kararla “E.Ü. Uşak Meslek Yüksekokulu” adı altında “Tekstil (Dokuma) Programı” ile başlanmıştır.

İlk yıl 16 öğrenci ile öğretimine başlayan yüksekokulda 1989 – 1990 Eğitim – Öğretim yılında Tekstil Programında mevcut “Dokuma” opsiyonuna ek olarak sanayinin istekleri doğrultusunda “İplikçilik” opsiyonu da açılmış ve öğrenci kontenjanı 54’e çıkarılmıştır. Uşak Meslek Yüksekokulu’nun 1993 yılbaşından itibaren yeni kurulan Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne bağlanmasından sonra, Ege Üniversitesi’nde Tekstil Teknikerliği öğretimi, 1993/1994 Eğitim – Öğretim yılında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 24.05.1993 tarih ve 8646 sayılı yazısı ile faaliyete geçen “Ege Üniversitesi Bornova Meslek Yüksekokulu”nda sürdürülmeye başlanmıştır.

Yükseköğretim Kurumunun 15 Mart 1996 tarihli kararı ile, Bornova Meslek Yüksekokulu'nun adı, Yüksekokulun binalarını inşa ettiren Rüştü Akın Vakfı’nın istekleri doğrultusunda “Emel Akın Meslek Yüksekokulu” olarak değiştirilmiştir ve yeni binasında eğitime başlamıştır.

Kaynak : www.eamyo.ege.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl