Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu

Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu

Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu, Bakanlar Kurulu kararına dayanan Yüksek Öğretim Kurulu ile Sağlık Bakanlığı’nın imzaladıkları protokol çerçevesinde 1996 yılında kurulmuştur. Söz konusu protokol T.C. Resmi Gazete’nin 02.11.1996 tarih ve 22805 sayılı nüshasında yayınlanmıştır. Ödemiş Sağlık Yüksekokulu 1996 yılında Türkiye’de kurulmuş olan toplam 79 Sağlık Yüksekokulundan biridir ve 1997–1998 Eğitim-Öğretim Yılı’nda İngilizce Hazırlık sınıfıyla eğitim hayatına başlamıştır. Ödemiş’teki eğitim hayatı ise 1. sınıf öğrencilerinin Ödemiş’e gelmeleri ile 1998–1999 Eğitim-Öğretim Yılı’nda başlamıştır.

Eğitim ve öğretim faaliyetleri ilk yıl Ödemiş Sağlık Meslek Lisesi’nin eski binasında sürdürülmüştür. Aynı binada Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümünün son sınıf öğrencileriyle birlikte Yüksekokul Hemşirelik Bölümünün 1. sınıf öğrencileri bir yıl süreyle okumuşlardır. Ayrıca Yüksekokulun Kurucu Müdürü Prof. Dr. Fethi Doğan her iki okulun müdürlüğünü tek başına sürdürmüştür.

10 Kasım 2008 tarihinde Yüksekokul Müdürlüğüne Prof.Dr. Ayfer Karadakovan atanmış bulunmaktadır.1999 yılında Ödemiş Sağlık Meslek Lisesi son mezunlarını vererek kapanmıştır. Ödemiş Sağlık Yüksekokulu ise 1999–2000 Eğitim-Öğretim Yılına 1. ve 2. sınıf öğrencileriyle birlikte yeni binasında başlamıştır. Geçen yıllar içinde Yüksekokul gelişim sürecini tamamlamış ve 2002 yılının Temmuz ayında ilk mezunlarını vermiştir.

Kaynak: www.ege.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl