Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Eğirdir Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Eğirdir Meslek Yüksekokulu

Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksekokulu

Eğirdir Meslek Yüksekokulu, Y.Ö.K. Genel Kurulunun 06.02.1995 tarihli kararıyla 1995 - 1996 öğretim yılında İktisadi ve İdari Programlar Bölümü Turizm ve Otelcilik programı ile öğretime başlamıştır.

1997 - 1998 Öğretim yılında Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Programının ikinci öğretimi açılmış, 1998 - 1999 Eğitim-Öğretim yılında da Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı İkinci Öğretim, Teknik Programlar Bölümü Su Ürünler'i  Programı ve Peyzaj Programı açılarak aynı yıllarda ek kontenjanla öğrenci alınmıştır.

2003 - 2004 Öğretim yılında ise İktisadi ve İdari Programlar Bölümü Muhasebe Programı ve Teknik Programlar Bölümü Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama programları açılmış ve aynı yıl ek kontenjanla öğrenci alınmıştır.

2004 - 2005 Öğretim yılında normal öğretime devam eden Muhasebe programının ikinci öğretimi açılmış ve öğrenci alınmıştır.

2005 - 2006 Öğretim yılında İktisadi ve İdari Programlar Bölümü bünyesinde İnsan Kaynakları Programı açılmış ve 40 öğrenci alınarak eğitim öğretime başlanmıştır. Yine aynı yıl Turizm ve Otel İşltmeciliği programına Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık sınıfı eklenerek, Turizm ve Otel İşletmeciliği programı hazırlık sınıfları oluşturulmuş ve öğretim süresi üç yıla çıkmıştır.

2006 - 2007 Öğretim yılında Yabancı Dil hazırlık sınıfları Yabancı Diller Yüksekokulu'ndan alınarak Yüksekokulumuz bünyesinde öğretime başlamış, normal öğretime devam eden Su Ürünleri ile Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama programları kapatılmıştır.

2007 - 2008 öğretim yılında, Teknik Programlar bünyesinde Şarap Üretim Teknolojisi ve Bağcılık Programı açılarak ek kontenjanla öğrenci alınmıştır.

Kaynak: www.sdu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl