Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Elazığ Fırat Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Elazığ Fırat Üniversitesi

Elazığ Fırat Üniversitesi

Elazığ Fırat Üniversitesi

Üniversite, Rektörlük ve Mühendislik Fakültesi Kampüsleri ile birlikte on üniteden oluşmaktadır. Rektörlük Kampüsü, hazine adına tapulu ve üniversiteye tahsili 881.872 m2’lik alan ile kamulaştırılarak, üniversite adına tescil edilen 532.522 m2 olmak üzere toplam 1.414.394. m2 Mühendislik Fakültesi Kampüsü ise hazine adına tapulu ve Üniversiteye tahsisli 626.092 m2 yüzölçümündeki alanlar üzerine kurulmuşlardır.

Eğitim Fakültesi

Fırat Üniversitesi Rektörlük yerleşkesi içinde bulanan Eğitim Fakültesi, Bakanlar Kurulunun 09.09.1997 tarihili kararıyla kurulmuş olup, 18.09.1998 tarihinde öğretim hayatına başlamıştır.

Başlangıçta Fakültenin müstakil bir binası olmadığından öğretim faaliyetlerini Fen-Edebiyat Fakültesi binasında yürütmüştür. Fakülte kendine ait ilk binasına 2005-2006 eğitim-öğretim yılında, ikinci binasına da 2007-2008 eğitim-öğretim yılında taşınarak öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Mühendislik Fakültesi

Fakülte 1982 yılında kurulmuştur. Bünyesinde 177 adet akademik personel barındırmaktadır. Fakültedeki öğrenci sayısı 3500 civarındadır. Fakültedeki çoğu bölümde Yüksek Lisans ve Doktora programları mevcuttur. Fakültede modern eğitimin tüm imkanlarını kullanarak, öğrencilerimize ulusal ve uluslararası alanda, diğer üniversitelerle rekabet edecek seviyede eğitim vermeye çalışmaktadır. Fakülte mezunları gerek kamu sektöründe gerekse de özel sektörde istihdam edilmektedir.

Fen Fakültesi Fakültesi

İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İlahiyat Fakültesi

İletişim Fakültesi

Su Ürünleri Fakültesi

Teknik Eğitim Fakültesi

Teknoloji Fakültesi

Tıp Fakültesi

Veteriner Fakültesi

Kaynak:  www.firat.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl