Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Elazığ Sağlık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Elazığ Sağlık Yüksekokulu

Fırat Üniverstesi Elazığ Sağlık Yüksekokulu

Elazığ Sağlık Yüksekokulu, Bakanlar kurulunun 10.10.1996 tarih ve 96/8655 sayılı kararı ile lisans düzeyinde eğitim yapmak üzere Fırat Üniversitesi bünyesinde 1996 yılında kurulmuştur.1997-1998 eğitim-öğretim yılında öğrenci alımına başlanmıştır.

Ebelik, Hemşirelik, Sağlık Memurluğu, Beslenme ve Diyetetik bölümlerinin bulunduğu yüksekokulda 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Yüksekokul, 1997-1998 eğitim-öğretim yılında 60 öğrenci ile eğitime başlamıştır.

Yüksekokul 2009-2010 eğitim-öğretim yılında 797 öğrenci ile eğitimine devam etmektedir. Ayrıca, Ebelik ve Hemşirelik bölümlerinde intörnlük sistemi uygulanmaktadır. Böylece, bu bölümlerin 4. sınıf öğrencileri hastanelerde pratik uygulamalarında deneyim kazanacaklardır.

Elazığ Sağlık Yüksekokulunda 1 Profesör, 3 Doçent, 3 Yardımcı Doçent ve 13 Öğretim görevlisi görev yapmaktadır. Hemşirelik Anabilim Dalı 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında kurulmuştur. Anabilim dalımız 2 doktora ve 7 yükseklisans öğrencisi ile lisansüstü eğitimine devam etmektedir.

Yüksekokul öğrencileri; Fırat Üniversitesi Hastanesi, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Harput Devlet Hastanesi, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ile ilimizdeki tüm aile hekimliklerinde uygulamalarına devam etmektedirler. Nitelikli sağlık personeli olarak mezun olan öğrencilerin tamamına yakın bir kısmı şu anda bir sağlık kurumunda mesleklerini başarılı bir sekilde icra etmektedirler. Yüksekokul; toplumun değişen sağlık ihtiyaçlarının ışığı altında her türlü tıbbı bakım ve hizmeti verebilecek, araştırma ve uygulama yapabilecek, hastane ve diğer sağlık kurumlarında sahasında başarılı işler yapabilecek Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru ve Diyetisten yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Kaynak:  www.firat.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl