Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Erzincan Üniversitesi Erzincan Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Erzincan Üniversitesi Erzincan Meslek Yüksekokulu

Erzincan Üniversitesi Erzincan Meslek Yüksekokulu

1976-1977 öğretim yılında Elektrik, İnşaat, Motor ve Muhasebe Programlarında 176 öğrenci ile  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak öğretime başlanmıştır. 1982 yılında  Yüksek Öğretim Kurulunun kurulmasıyla Atatürk Üniversitesine bağlı olarak öğretim faaliyetini sürdürmüştür.

2006 yılında çıkarılan Erzincan Üniversitesinin kurulmasını öngören kanun ile Erzincan Üniversitesi bünyesinde öğretime devam etmektedir. 2008 yılı itibari ile mevcut öğrenci sayısı 1.777 ye ulaşmış,  kurulduğu 1976 yılından itibaren 11.778 öğrenci okula kayıt olmuş, 7.617 mezun vermiştir.

Okulda Teknik Programlar Bölümü ve İktisadi İdari Programlar Bölümü olmak üzere iki bölüm bulunmaktadır. Teknik Programlar Bölümünde örgün öğretimde 8, ikinci öğretimde 8 programda, İktisadi ve İdari Programlar Bölümünde ise örgün öğretimde 3 ikinci  öğretimde 1 programda, toplamda 20 programda öğretim yapılmaktadır.

Kaynak: www.erzincan.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl