Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Erzincan Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Erzincan Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksekokulu

Erzincan Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksekokulu

İlahiyat Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Kurulunun 03.06.1991  tarih ve 91.25.713 sayılı kararıyla kurulmuştur. Eğitim ve Öğretime, Yükseköğretim Kurulunun 12.09.1991 tarih ve 91.33.1014 sayılı kararıyla başlamıştır.

Toplumun ihtiyacına cevap verebilecek “Din Görevlisi”  yetiştirmek ve Yükseköğrenim görmüş Din Görevlisi sayısını artırmak amacıyla açılan Yüksekokul sadece İmam-Hatip Lisesi Mezunları kayıt yaptırabilmektedirler.

Açıldığı 1991-1992  Yılında  29 Öğrenciyle Eğitime başlayan Yüksekokula 414 öğrenci kayıt yaptırmış, 1993 Yılında ilk Mezunlarını vermiştir. Mezunların sayısı 2008-2009 Öğretim yılı sonu itibariyle toplam 334 tür.

Başlangıçta Erzincan Hukuk Fakültesiyle aynı binada hizmetini yürüten Yüksekokul, Fakültenin yeni hizmet binasına taşınmasından itibaren, boşalan 6 derslik, 1 konferans salonu 1 kütüphane ve okuma salonundan müteşekkil binasında Eğitim ve Öğretim faaliyetlerini yürütmektedir.

Eğitim ve Öğretime 1 Öğretim Elemanı ile başlayan Yüksekokul, günümüz itibariyle  2 Doçent, 3 Yardımcı Doçent ve 2 Okutmandan oluşan 7 Akademik kadroya sahiptir. Okutman olan 2 kişiden  1 (Biri) Doktora unvanına sahip bulunmaktadır.

Yüksekokul Kütüphanesi kısa zamanda gelişerek, günümüz itibariyle 3961 rakamına ulaşmış, gerek Öğretim Elemanların ve gerekse öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek duruma gelmiştir.

Yüksekokulda, Meslek derslerinin yanı sıra “ Pedagojik Formasyon” dersleri de verilmektedir. Yüksekokuldan mezun olan Öğrenciler, Diyanet İşleri Başkanlığının muhtelif kadrolarında  “İlahiyat Meslek Elemanı” olarak görev yapmaktadır.

Kaynak: www.erzincan.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl