Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Erzincan Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Erzincan Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu

Erzincan Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu

Erzincan Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu günümüzdeki önemi giderek artan sivil havacılık sektörüne uluslararası havacılık standartlarına uygun, gerekli bilgi ve beceriye sahip nitelikli elemanları havacılık sektörüne kazandırmak amacıyla Ulaştırma Bakanlığı ve Çelebi Holding işbirliğiyle 28 Nisan 2009 tarih ve 27213 sayılı resmi gazetede Bakanlar Kurulu kararının yayınlanması ile kurulmuştur.

Erzincan Üniversitesi Yanlızbağ merkez yerleşkesindeki Yüksekokul binamız tamamlanmakta olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılına kullanıma açılması planlanmaktadır. Yüksekokul binamız dört kat ve toplam 16.000 (m2) olup içerisinde 1921 kişi kapasiteli 24 adet derslik, 98 kişi kapasiteli 3 adet bilgisayar laboratuarı, 100 kişi kapasiteli 2 adet dil laboratuarı ve 77 adet öğretim elemanı odası mevcuttur. Eğitim-öğretimin standartlara uygun bir şekilde yürütülmesi ve öğrencilere sosyal imkânlar sağlamak amacı ile yüksekokul binası günün gerektirdiği modern araç ve gereçlerle donatılacaktır.

Şimdilik Sivil Hava Ulaştırma Bölümü’nün bulunduğu Yüksekokulumuzda bir yıl İngilizce hazırlık eğitiminin ardından dört yıllık lisans eğitimi verilmektedir. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında eğitime başlayacak olan yüksekokulumuzda beş Yardımcı Doçent ve dört Öğretim Görevlisi bulunmaktadır.

Kaynak: www.erzincan.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl