Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Gaziantep Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Gaziantep Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Gaziantep Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokul Bakanlar Kurulunun 04.09.1997 tarihli oluru ile kurulmuş, Gaziantep Üniversitesi merkez yerleşke içerisinde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği olarak 1997 yılında eğitim öğretim hayatına başlamıştır.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde Antrenörlük Eğitimi I. ve II. Öğretim programları, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 28.05.2008 tarihli Yürütme Kurulu onayı ile açılmış olup, 2009-2010 eğitim öğretim yılında, öğrenci alarak eğitim öğretime başlamıştır. Üniversite Senatosu’nun 05.01.2010 tarih ve 1 nolu toplantısında Spor Yöneticiliği Bölümü’nün açılmasına karar verilmiş,18.02.2010 tarihli Yükseköğretim Kurulu Genel Kurul Toplantısında alınan karar uyarınca I. ve II. öğretim olmak üzere kurulmuştur.

Spor Yöneticiliği Bölümü 2010-2011 eğitim öğretim yılında özel yetenek sınavı ile  60 öğrenci alarak eğitim-öğretim hayatına başlayacaktır.

Gaziantep Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümü olmak üzere 3 bölüm, 5 program mevcuttur.

Yüksekokulda eğitim öğretim süresi bütün bölümlerde 8 yarıyıl olup, öğretim dili Türkçedir.

Kaynak: www.gantep.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl