Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Gerede Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Gerede Meslek Yüksekokulu

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu

Gerede Meslek Yüksekokulu, Abant İzzet Baysal Üniversitesine bağlı olarak 2809 sayılı kanuna eklenen Ek Madde 16 ile kurulmuştur. Yüksekokulun ilk programları olarak Teknik Programlar Bölümünün Motor Programı ve İktisadi ve İdari Programlar Bölümünün Muhasebe Programı kurulmuş ve 1993-94 öğretim yılında bu programlara öğrenci alınarak eğitim-öğretime başlanmıştır. Bu yıllarda eğitim-öğretim Çıraklık Eğitim Merkezinin bir bölümü ile, kiralanan atölye binalarında sürdürülmüştür.

1994-95 öğretim yılında Makine Resim Konstrüksiyon, Dericilik ve İşletmecilik Programları, 1995-96 öğretim yılında da Bilgisayar Programcılığı Programı kurulmuştur. Daha sonra Motor programının adı Otomotiv, Muhasebe Programının adı da Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı olarak değiştirilmiştir.

Akademik, idari kadro ve öğrenci sayısındaki artışın sonucu olarak 1998-99 öğretim yılında yüksekokul kendi kampüsüne taşınmıştır. Daha sonra otomotiv ve dericilik atölyeleri tamamlanıp öğretim için kullanıma açılmıştır.

1999-2000 öğretim yılında Tekstil Programı kurulmuş, ayrıca Otomotiv, Makine Resim Konstrüksiyon Programlarının II. öğretimine de öğrenci alınmıştır. 2001-2002 öğretim yılında yüksekokulun programlarına Kimya Teknolojisi Programı eklenmiş, ve Bilgisayar Programcılığı Programının II. öğretimi de açılmıştır.


Kaynak: www.ibu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl