Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Giresun Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Giresun Meslek Yüksekokulu

Giresun Üniversitesi Giresun Meslek Yüksekokulu

Giresun Üniversitesi’nin en eski ve bütçe büyüklüğü açısından ilk sırada yer alan Meslek Yüksekokulu, Merkez İlçede, 01.03.1976 tarihinde  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak, halen Öğretmenevi olarak kullanılan binada, Meyvecilik, Bağcılık, Sebzecilik ve Gıda Teknolojisi Programlarıyla eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır.

1977-1978 eğitim öğretim yılında Gıda Teknolojisi Programı kaldırılarak yerine Su Ürünleri Programı; 1980-1981 eğitim öğretim yılında mevcut tüm bölüm ve programlar kaldırılarak, İşletme-Muhasebe programları ile Elektrik Programı açılmıştır. Kısa bir süre sonra Elektrik programı da kaldırılarak yerine Sekreterlik Programı açılmıştır.

1992-93 eğitim öğretim yılında, İkinci Öğretim programları olarak ilk kez İşletmecilik ve Muhasebe programlarında öğretim yapılmaya başlanmıştır.

2001-2002 eğitim öğretim yılında, Harita ve Kadastro programı açılarak öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

2002-2003 Eğitim öğretim yılında ise, Meslek Yüksekokullarının yeniden yapılandırılması projesi çerçevesinde, sınavsız geçiş uygulamasıyla birlikte; Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Endüstriyel Elektronik, Elektrik, Makine, Tekstil, Mobilya ve Dekorasyon programlarında ikinci öğretim yapılmaya başlanmıştır.

2006 Yılında Fındık Eksperliği ve Harita Kadastro Programlarının İkinci Öğretim kısımları da açılmış, 40’ar öğrenci ile öğretime başlamıştır.

Turizm ve Seyahat İşletmeciliği programı 2006 yılında açılmış, ancak 2008-2009 eğitim öğretim yılında, öğretime başlamıştır.

2002 yılında “Sınavsız Geçiş” diye adlandırılan proje gereğince açılan Teknik bölümler, 2008 yılına kadar Meslek Liselerinin atölye ve laboratuarlarından faydalanmıştır. Bütçe imkanları çerçevesinde açılan atölye ve laboratuarlar ile Meslek Liselerine olan bağımlılık son bir yılda önemli ölçüde azalmıştır.

Kaynak: www.giresun.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl