Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

1984 yılında Diş Protez ve Anestezi programı ile öğretime başlayan Yüksekokulumuza 1985 yılında Odyometri, Protez-Ortez, Diş Protez, Radyoloji, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Laboratuar programları, 2009-2010 öğretim yılında da Eczane Hizmetleri ve Radyoterapi programları eklenmiştir.

1990-1991 öğretim yılında Hemşirelik programı açılmış, ancak daha sonra yurt genelinde ön lisans düzeyindeki Hemşirelik programları kapatılmıştır.

Şu anda Yüksekokulumuzda, Acil yardım, Diş protez, Eczane Hizmetleri, Odyometri, Protez-Ortez, Radyoterapi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme (Radyoloji) ve Tıbbi Laboratuvar'dan oluşan 9 program bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz 2002-2003 öğretim yılından itibaren, Sağlık Meslek Liselerinden sınavsız giriş sistemi ile gelmektedirler. Sınavla girilen dönemde olduğu gibi, sınavsız giriş döneminde de Yüksekokulumuz, ortaöğretim başarı ortalaması yüksek olan öğrencilerin ilk sırada tercih ettikleri okul olma özelliğini korumaktadır. (Kontenjanlar, meslek lisesi mezunlarınca doldurulmaktadır. Çok düşük olasılıkla, açık kaldığı taktirde genel lise mezunları da tercih yapıp okulumuza kayıt olanağını elde etebilmektedir).

Öğrencilerimiz iki yılık ön lisans eğitimleri sırasında yoğun olarak teorik ve uygulamalı dersler almakta, birinci ve ikinci sınıfın bitiminde yaz stajı yapmaktadırlar. Mezun olduklarında kamu ve özel sağlık sektörünün tercih ettiği kişiler arasında yer almaktadırlar.

Kaynak: www.shmyo.hacettepe.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl