Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Kurulduğu 1976-1977 öğretim yılındaki adı Ankara Meslek Yüksekokulu olan ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak Ankara Demirlibahçe İlköğretim Okulu binasında eğitim ve öğretime başlayan Yüksekokulumuz 1981 yılında aynı Bakanlığa bağlı Ankara Yabancı Diller Yüksekokulu ile birleşerek Ankara Yabancı Diller ve Meslek Yüksekokulu adını almıştır. Yükseköğretimin tek çatı altında toplanması ile 1982 yılında Ankara Yabancı Diller Yüksekokulu Gazi Üniversitesine, Meslek Yüksekokulu da Ankara Meslek Yüksekokulu adıyla Hacettepe Üniversitesine bağlanmıştır.

Hacettepe Üniversitesi bünyesinde ilk eğitim ve öğretimine Teknikokullar’da Gazi Üniversitesi yerleşkesi içerisindeki bir binada başlamıştır. Ankara Meslek Yüksekokulunda 1992-1993 öğretim yılında ikili öğretime geçilmiş ve 1997 Temmuz ayında da Opera mevkiinde şu an kullanılmakta olan binasına taşınmıştır. Yüksekokulumuz 2002-2003 öğretim yılında MEB-YÖK Meslek Yüksekokulları Ortak Eğitim Projesi kapsamına alınmıştır.

2004-2005 öğretim yılından itibaren Yüksekokulumuzun İktisadi ve İdari Programlar Bölümü ile Teknik Programlar Bölümü Üniversitemiz kararıyla birbirlerinden ayrılarak, Teknik Programlar Bölümü, Üniversitemiz Polatlı Teknik Bilimler Meslek Yüksekokuluna taşınmıştır.

Ankara Meslek Yüksekokulunun adı Üniversitemizin kararı ve Yükseköğretim Genel Kurulunun 17 Aralık 2004 tarihli onayı ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmiştir. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda İktisadi ve İdari Programlar Bölüm Başkanlığına bağlı üç program vardır. Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Muhasebe programlarında örgün ve ikinci öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir. Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Ağırlama Hizmetleri  Bölümleri bulunmaktadır.

Kaynak: www.sbmy.hacettepe.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl