Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Hakkari Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Hakkari Meslek Yüksekokulu

Hakkari Üniversitesi Hakkari Meslek Yüksekokulu

Hakkari Meslek Yüksekokulu,1988 yılında ZEVE Kampüsünde Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulan Üniversitenin ilk Yüksekokuludur. Yüksekokul ilk olarak 1988 yılında Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği bölümüne öğrenci alarak eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Daha sonra sırasıyla Elektrik, Biilgisayar ve Muhasebe bölümleri açılarak eğitime devam edilmiştir.

Yüksekokul 1997 Eylül ayında yapımı biten Hakkari il merkezindeki binasına taşınmış ve bu arada da atölye ile labaratuvarlar tamamlanmıştır. Son olarak 1988 yılında İnşaat, Bankacılık ve Bahçe Ziraatı bölümleri açılarak toplam 7 bölümde yaklaşık 641 öğrenci ile eğitim yapılmaktadır. Bu bölümlerden Bilgisayar, Elektrik ve Muhasebe bölümleri normal ve ikili olarak eğitim vermektedir. Yüksekokul bütçesinde personele ait 16 dairelik ve merkezi ısıtmalı lojmanlar bulunmaktadır. Yüksekokula yakın bir çevrede Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait öğrenci yurdu bulunmaktadır.

Kaynak: www.hakkari.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl