Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Hatay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Hatay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Mustafa Kemal Üniversitesi Hatay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulu ,1992 yılında kurulan Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesinde Rektör Prof. Dr. Şerefettin Canda'nın katkılarıyla 2008 - 2009 Öğretim Güz yarıyılında 5 program ve 161 öğrenciyle eğitim-öğretime başlamıştır. Halen 343 öğrenciyle eğitim-öğretime devam edilmektedir.

Yüksekokulda verilen programlara ait tüm alanlarda üst düzeyde öğretim elemanlarıyla eğitim sunulmaktadır. Bununla beraber uzmanlık alanı bilgisi gerektiren dersler için Tıp Fakültesi öğretim elemanları görevlendirilmektedir. Teorik dersler, Hatay şehir merkezinde bulunan, doğa manzarası ve çam ağaçlarıyla kaplı kendi binasında yapılmaktadır. Uygulamalı dersler ise çağdaş standartlara uygun, modern aletlerle donatılmış Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde yapılmaktadır.

Okulda 1 adet modern bilgisayar laboratuarı,1 adet Uygulama laboratuarı bulunmaktadır. Öğrencilerin spor aktivitelerini yerine getirebilmeleri için, basketbol, hentbol, voleybol sahası ve masa tenisi oyun salonu bulunmaktadır.

Yüksekokulda Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı organizasyonu dahilinde sürekli olarak öğle yemekleri sağlıklı ortamda öğrencilere verilmektedir.

Kaynak: www.mku.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl