Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Iğdır Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Iğdır Üniversitesi

Iğdır Üniversitesi

Iğdır Üniversitesi

Iğdır Üniversitesi'nin tarihçesi Iğdır Meslek Yüksekokulu'na dayanır. 1995 yılında Kafkas Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulan Iğdır Meslek Yüksekokulu, o yıl sadece İşletmecilik bölümüyle, 20 öğrencisine 16 okutman 1 hizmetli 1 memur ile hizmet vermekteydi.

Hızla büyüyen Iğdır MYO kısa sürede 8 örgün 5 ikinci öğretim programıyla 1500'ü aşkın öğrenciye hizmet verir hale geldi. 2001 yılından itibaren süren bir fakülte kurulması girişimleri 2006 yılında sonuç verdi ve değerli tarım alanlarına sahip il Kafkas Üniversitesi'ne bağlı olarak Iğdır Ziraat Fakültesi'ne kavuştu. Iğdır Ziraat Fakültesi yoğun faaliyetleri sonucu nihayet 2008 ÖSS kılavuzunda yerini aldı ve 30 öğrencisi ile eğitime başlarken 2008-2009 Öğretim Yılı'nda Iğdır Üniversitesi kurulması kararı alındı.

Prof. Dr. İbrahim H. Yılmaz'ın rektör olarak atanması ile Iğdır Üniversitesi resmen hizmete başladı. Iğdır halkı ve yöneticilerinin de desteği ile Iğdır Üniversitesi kısa sürede gelişip Iğdır ili ve çevresine eğitimin ışığını yansıtacaktır.

İlahiyat Fakültesi

Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, ülkede din bilimleri alanında yüksek öğretim veren ilahiyat fakültelerindendir. 2008 yılında açılan fakülte eğitim-öğretime 2009-2010 Eğitim Öğretim yılında başlamıştır. 4 yıllık bir fakülte olup eğitim-öğretim dili Türkçedir. Fakültede İslami bilimler ve din bilimleri alanında öğrencilere sahih dini bilgi ve bilgiyi kullanma metotları verilmesi amaçlanmaktadır. Alan uzmanı öğretim elemanları tarafından akademik düzeyde dersler verilmektedir. Fakültede tam gün eğitim-öğretim yapılmaktadır.

Fakülte eğitim-öğretim kadrosu, 2009 yılı itibariyle, 1 profesör, 2 doçent, 11 yardımcı doçent ve 1 öğretim görevlisi olmak üzere toplam 15 öğretim elemanından oluşmaktadır.

Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Temel İslam Bilimleri Bölümü, Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü, İslam Tarihi ve Sanatları Bölümleri bazında üç akademik bölümden oluşmaktadır. Bölümler bir ilahiyat öğrencisinin ihtiyaç duyduğu bilgi ve donanımları kazandıran söz konusu bölümlerin ilgili derslerini alarak ilahiyat fakültesi mezunu olarak diploma alırlar.

Mühendislik Fakültesi

Ziraat Fakültesi

Kaynak: www.igdir.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl