Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “İpsala Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

İpsala Meslek Yüksekokulu

Trakya Üniversitesi İpsala Meslek Yüksekokulu

İpsala Meslek Yüksekokulu Trakya Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 2002-2003 eğitim-öğretim yılında kurulmuştur. Kuruluş ve gelişim aşamasında İpsala’nın yerel yönetim birimleri, yetkilileri ve halkın büyük desteği olmuştur.

2003-2004 eğitim öğretim yılında Gümrük İşletme ve Endüstriyel Elektronik programlarında toplam 59 öğrenci ile öğretime başlamıştır. Daha sonra 2005-2006 Eğitim- Öğretim döneminde 30 kontenjanlık “Dış Ticaret” Programı açılarak Eğitim-Öğretime başlamıştır.

2007-2008 eğitim öğretim yılında da Tarı İşletmeciliği ve Pazarlama Programı açılmış ve program sayısı 4’e yükselmiştir.Yüksekokula devam eden öğrenci sayısı 420 olup 2007-2008 dönemi sonuna kadar 277 öğrenci mezun olmuştur. Önlisans düzeyinde öğretim yapan İpsala Meslek Yüksekokulu'nda; 1 Yrd.Doç.Dr. 7 Öğretim Görevlisi, 1 Okutman, Üniversitemizin diğer birimlerinden gelen öğretim elemanları, Milli Eğitim, Gümrük Müdürlüğü ve diğer kuruluşlardan gelen öğretim görevlileri ile eğitim-öğretim sürdürülmektedir. Yüksekokulda görevli 6 idari personel bulunmaktadır.

Kaynak: www.trakya.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl