Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “İscehisar Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

İscehisar Meslek Yüksekokulu

Afyon Kocatepe Üniversitesi İscehisar Meslek Yüksekokulu

AKÜ İscehisar Meslek Yüksekokulu 1994-1995 yılında, Mermer Teknolojisi, Taş İşletmeciliği ve Makine programlarında faaliyetine başlamıştır. 2004- 2005 öğretim yılında ise Doğal Taş Dekorasyon Programı ve 2007-2008 öğretim yılında da Takı Tasarımı ve Süs Taşı İşlemeciliği Programı açılmıştır. 
 
 İscehisar Meslek Yüksekokulu öğrencileri mermer ve taş işlemeciliği ile ilgili atölye çalışmalarını ve uygulamalarını yapmak amacıyla 780 metrekare kapalı alanlı bir atölye binası ve fabrika binası mevcut olup; bu binalarda mermer kesme , işleme, cilalama ve şekillendirme makineleri ile kıymetli ve yarı kıymetli süs taşlarının işlendiği makine ve ekipmanlar mevcuttur.
 
 Öğrencilerin sportif faaliyeleri gerçekleştirebilmeleri için basketbol, voleybol ve tenis oynamaları için 400 m2 alana sahip  spor sahası bulunmaktadır. Öğrencilerin barınma ihtiyacının karşılanması için 200 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu  bulunmaktadır.

Kaynak: www.aku.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl