Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “İskenderun Sivil Havacılık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

İskenderun Sivil Havacılık Yüksekokulu

Mustafa Kemal Üniversitesi İskenderun Sivil Havacılık Yüksekokulu

Sivil havacılık işletmeleri, sektördeki hızlı gelişmelere paralel olarak hem havacılık standart ve gerekliliklerini çok iyi bilen hem de yönetsel anlamda bilgi ve becerisi olan, analiz yeteneği gelişmiş, vizyon sahibi kalifiye insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. Yüksekokul sektörün ihtiyaç duyduğu bu kalifiye elemanları yetiştirmek amacıyla eğitim vermektedir.

Mustafa Kemal Üniversitesi İskenderun Sivil Havacılık Yüksekokulu, 04.12.1995 gün ve 22483 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan, Bakanlar Kurulunun 14.11.1995 tarihli 95/7515 sayılı kararı ile açılmıştır.

22.10.2008 de Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü’ne Ek Yerleştirme ile 41 öğrenci alarak 2008-2009 öğretim yılında lisans öğretimine başlanmıştır. 2009 – 2010 öğretim yılında da 48 öğrenci merkezi yerleştirme sonucu bölüme kayıt yaptırmıştır. Halen 89 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir.

Kaynak: www.mku.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl