Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “İstanbul Üniversitesi Bakırköy Sağlık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

İstanbul Üniversitesi Bakırköy Sağlık Yüksekokulu

İstanbul Üniversitesi Bakırköy Sağlık Yüksekokulu

İstanbul Üniversitesi Bakırköy Sağlık Yüksekokulu, Yüksek Sağlık Şurası 23 Mayıs 1995 tarih ve 185/1 Sayılı Kararı doğrultusunda Ebelik, Hemşirelik ve Sağlık Memurluğu eğitiminin Avrupa Birliği Normları paralelinde Lisans düzeyindeki Yüksekokullarda yapılması amacıyla Sağlık Bakanlığının talebi, Yüksek Öğretim Kurul Başkanlığının teklifi Bakanlar Kurulunun 02.11.1996 tarih ve 22805 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 10.10.1996 tarih ve 96/8555 sayılı kararı, Sağlık Bakanlığı ile Y.Ö.K. Başkanlığı arasında yapılan 22.11.1996 tarihli protokol ve Lisans düzeyinde eğitim yapmak üzere İ.Ü. Rektörlüğünün 13.01.1997 tarihli  İ.Ü. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının Yeni Durumları hakkındaki Komisyon toplantısı kararı ile kurulmuş bulunmaktadır.

Ağustos 2002 tarihinden itibaren İ.Ü. Şişli Sağlık Yüksekokulu YÖK kararı ile Yüksekokulumuz bünyesine alınmıştır. Yüksekokulda Hemşirelik ve Ebelik bölümlerinde lisans eğitimi yapılmaktadır.

Kaynak: www.istanbul.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl