Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “İstanbul Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

İstanbul Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

İstanbul Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Yüksekokul 1984-1985 öğretim yılında Protez Teknikerliği adı altında faaliyete başlamış olup 1985-1986 Eğitim Öğretim yılında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okuluna dönüştürülerek; Diş Protez Programı, Ebelik Programı, Radyoloji Programı, ve Tıbbi Laboratuvar Programı, 1987-1988 Eğitim Öğretim yılında Hemşirelik Programı, 1996-1997 Eğitim Öğretim yılında Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı, 1997-1998 Eğitim Öğretim yılında da Ağız Diş Sağlığı Programı ile faaliyet sürdürmüştür.

1992-1993 Eğitim Öğretim yılından itibaren Ebelik ve Diş Protez Programlarında ikinci öğretime başlanmış ve 1996-1997 Eğitim Öğretim uygulamadan kaldırılmıştır. 1997-1998 Eğitim Öğretim yılından itibaren Ebelik ve Hemşirelik Programı dört yıllık lisans programına dönüştürülerek yüksek okulumuzdan ayrılmıştır. Okulumuz bu tarihten itibaren 5 programla faaliyetine devam etmiştir. 19.07.2009 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete ile de Diş Protez Programı, Diş Protez Teknolojisi Programı; Radyoloji Programı, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı; Tıbbi Laboratuvar Programı, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı; Ağız Diş Sağlığı Programı da Ağız ve Diş Sağlığı Programı olarak değiştirilmiştir. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programının adı değişmemiştir.

Kaynak: www.istanbul.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl