Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kahramanmaraş'ta bulunan devlet üniversitesidir.11 Temmuz 1992 tarih ve 21281 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 3837 sayılı yasa ile kurulmuştur.

Üniversite, şehir merkezinde, Merkez, Karacasu, Tıp Fakültesi, Avşar ve Afşin-İlahiyat kampüslerinden oluşmaktadır. Avşar Kampüsü Sır Barajı ile sınırı olan ve Kayseri Devlet yolunun onuncu kilometresinde bulunan Avşar kesiminde inşa edilmektedir. Bu kampüs arazisinin 1100 dekarlık bir kısmının kamulaştırması gerçekleştirilmiştir. Bu arazi üzerinde Rektörlük, Mediko Sosyal, Fen-Edebiyat,Mühendislik - Mimarlık, Eğitim, Ziraat ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte binaları ile alt yapı inşaatları sürdürülmektedir.

Eğitim Fakültesi

Eğitim Fakültesi, 2007-2008 Öğretim Yılı itibariyle; İlköğretim Matematik, Eğitim Bilimleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümlerinde Lisans ve Yüksek Lisans düzeyinde faaliyetlerine başlamıştır.
Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Bölümü, kuruluş çalışmalarını sürdürmektedir. Kuruluş çalılşmalarını tamamladığı takdirde öğrencileri ile buluşacaktır.

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü ve İlköğretim Bölümü Okulöncesi Eğitimi Anabilim Dalı açılması için Yüksek Öğretim Kurumu tarafından gereken izinler verilmiştir.

Fen Edebiyat Fakültesi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi on bölümden oluşmaktadır: Bunlar; biyoloji, tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, fizik, kimya, coğrafya, beden eğitimi ve spor, matematik, eğitim bilimleri, Batı Dilleri ve Edebiyatı bölümleridir.

Biyoloji, tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, fizik, kimya, coğrafya ve matematik bölümlerinde lisans ve lisansüstü eğitim ve öğretim verilmektedir.

Tıp Fakültesi

Fen Edebiyat Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi

İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi

İlahiyat Fakültesi

Mühendislik Ve Mimarlik Fakültesi

Orman Fakültesi

Ziraat FakültesiKaynak: www.tr.wikipedia.org

 


İncelemek İstediğiniz İl