Sitede ara
Google ile sitede ara
Google’da ara
Ana Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Özel Üye Ol Yurdunu Ekle Facebook Grubuna Katıl Twitter Grubuna Katıl
  Ana Sayfa    Yurtlar     Özel Öğrenci Yurtları     Yurt Ara    Yurt Ekle    Şehir Rehberi    Mesaj Panosu   Galeri   Ödeme   İletişim  
Erkek Öğrenci Yurtları
Erkek öğrenci yurtları
Erkek öğrenci evleri ve pansiyonları
Kız Öğrenci Yurtları
Kız öğrenci yurtları
Kız öğrenci evleri ve pansiyonları
Üniversiteler
Üniversitelerin detaylı listesi
  Şehir Rehberi Ana SayfaKarabük Hakkında  
Kategorideki İçerikler
Karabük Hakkında Genel Bilgiler
» Karabük Üniversitesi
Karabük Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu
Karabük Üniversitesi Meslek Yüksekokulu
Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksekokulu
Karabük Üniversitesi Meslek Yüksekokulları
Karabükte Gezilecek Yerler
  üst kategoriye çık
  şehirdeki yurtlar
  şehirle ilgili resimler
Rehbere Hızlı Ulaşım
 Adana    Adıyaman    Afyonkarahisar    Ağrı    Aksaray    Amasya    Ankara    Antalya    Ardahan    Artvin    Aydın    Balıkesir    Bartın    Batman    Bayburt    Bilecik    Bingöl    Bitlis    Bolu    Burdur    Bursa    Çanakkale    Çankırı    Çorum    Denizli    Diyarbakır    Düzce    Edirne    Elazığ    Erzincan    Erzurum    Eskişehir    Gaziantep    Giresun    Gümüşhane    Hakkari    Hatay    Iğdır    Isparta    İstanbul    İzmir    Kahramanmaraş    Karabük    Karaman    Kars    Kastamonu    Kayseri    Kırıkkale    Kırklareli    Kırşehir    Kilis    Kocaeli    Konya    Kütahya    Malatya    Manisa    Mardin    Mersin    Muğla    Muş    Nevşehir    Niğde    Ordu    Osmaniye    Rize    Sakarya    Samsun    Siirt    Sinop    Sivas    Şanlıurfa    Şırnak    Tekirdağ    Tokat    Trabzon    Tunceli    Uşak    Van    Yalova    Yozgat    Zonguldak  
İçerikle İlgili Bir Hata Varsa
Lütfen Raporlayın!
 
Siz de Sitemize İçerik
Yollayabilirsiniz.
^ Sayfa Başı | Geri Dön
  Karabük Üniversitesi İnceleme: 2466
 
İçeriği Paylaş
Bookmark and Share
Önceki  |  Sonraki
Karabük Üniversitesi

Karabük Üniversitesi

Karabük Üniversitesi 5662 Sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan 17 yeni üniversiteden biridir. Karabük ilinde bulunmaktadır.

Ayrıca YÖK Genel Kurulu'ndan üniversiteye Tıp Fakültesi kurulma kararıda çıkmıştır. Çok yakında üniversitenin Tıp Fakültesi de hizmete girmiş olacaktır.

Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yer alan Karabük Üniversitesi'ne bağlı bir fakültedir.

İkk olarak Bakanlar Kurulu'nun 30 Mayıs 2002 tarihli kararı ile Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörlüğü'ne bağlı olarak kurulmuş ve kurulma kararı 28 Haziran 2002 gün ve 24799 sayılı resmi gazetede yayımlanmıştır. 2007 yılının Mayıs ayında Karabük Üniversitesi kurulduğu için Karabük Üniversitesi'ne bağlanmıştır.

Safranbolu'nun Tarihi Frengi Hastanesi Binasında faaliyete geçen fakülte bünyesinde Yüksek Öğretim Kurulu kararı ile "Mimarlık Bölümü", "Resim Bölümü" ve "Müzik Bölümü" açılmıştır.

2003 - 2004 Eğitim - Öğretim yılında 25 öğrenci ile öğretime başlayan Fakülte, bir yıllık İngilizce hazırlık sınıfından sonra, 4 yıllık lisans öğrenimi vermektedir. Eğitim - Öğretim tarihi binanın yanı sıra Göztepe Kampüsü'nde kullanılan binalarda gerçekleştirilmektedir.

Karabük Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi

Karabük Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi 28.03.1993 tarih ve 2809 sayılı kanunun eklenen ek madde 9’a ve 03.07.1992 tarih ve 3837 sayılı yasa ile kurulan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ne bağlı olarak 1993-1994 eğitim -öğretim yılında 20 öğrenci alarak Metal İşleri Bölümü Metal öğretmenliği programı ile eğitim - öğretime başlamıştır. 1994-1995 eğitim - öğretim yılında Metal İşleri Bölümü, Döküm öğretmenliği programı ve 1998-1999 eğitim - öğretim yılında Makine Eğitimi Bölümü, 2001-2002 eğitim-öğretim yılında Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Bölümü, 2002-2003 eğitim-öğretim yılında Mobilya Dekorasyon Bölümü, 2003-2004 eğitim-öğretim yılında Eğitim Bilimleri Bölümü açılmış olup eğitim ve öğretim faliyetlerine devam etmektedirler. 2004-2005 eğitim-öğretim yılında Yapı Bölümü açılmış olup, henüz öğrenci almamaktadır.

Fen Edebiyat Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi

Kaynak: www.karabuk.edu.tr

 
İçeriği Paylaş
Bookmark and Share
Önceki  |  Sonraki
Diğer İçerikler
Karabük Hakkında Genel Bilgiler
» Karabük Üniversitesi
Karabük Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu
Karabük Üniversitesi Meslek Yüksekokulu
Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksekokulu
Karabük Üniversitesi Meslek Yüksekokulları
Karabükte Gezilecek Yerler
Geri Dön | Sayfa Başı ^
 
 
Ana SayfaKız Öğrenci YurtlarıErkek Öğrenci YurtlarıKız Öğrenci Evleri/PansiyonlarıErkek Öğrenci Evleri/PansiyonlarıİletişimŞehir RehberleriHaberlerGaleriMesaj PanosuMesaj Ekle
 
alt çizgi
 
Proje Yazılımı, Proje Tasarımı, Yönetim, İçerik Editörlüğü, Grafik
Pro WEB İnternet ve Multimedya Hizmetleri
Sitenin Tüm Hakları Saklıdır | Kânuni Uyarı | Sakarya Kız Yurtları | Eskişehir apartlar | Muş yurtlar
 
DMCA.com Protection Status