Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksekokulu

Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksekokulu

Yüksekokul; Osmanlı Yapı Sanatının en güzel örneklerini ve Eski Türk Kent Dokusunu günümüze kadar koruyabilmiş, Dünya Miras Kenti olan Safranbolu'da 05.01.1992 tarihinde Belediyeye ait olan bir binada eğitim öğretime başlamıştır.Başlangıçta Hacettepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi'ne bağlı olarak faaliyetini sürdüren yüksekokul, 11.07.1992 tarihinde 3837 sayılı kanunla kurulan Karaelmas Üniversitesi'ne bağlanmıştır.
 
Teknik ve İktisadi ve İdari Programlar bölümlerinden oluşan yüksekokul da; 1992 yılından itibaren öğretime devam eden Restorasyon ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Programları 1997-1998 öğretim yılında açılan Tekstil, Geleneksel El Sanatları ve Turizm Rehberliği, 1999-2000 öğretim yılında açılan Turizm Otel İşletmeciliği II. Öğretim ve Mobilya Dekorasyon, 2000-2001 öğretim yılında İşletme ve Muhasebe Programları ile Turizm Rehberliği, ve Restorasyon II. Öğretim Programları, 2002-2003 öğretim yılında da Muhasebe ve Geleneksel El Sanatları II. Öğretim, 2008-2009 Öğretim yılında Radyo Televizyon Yayımcılığı ile Tekstil II. Öğretim ve 2009-2010 Öğretim Yılında öğretime başlayacak olan Turizm Animasyonu ve İşetme II. Öğretim Programları olmak üzere toplam 17 adet program mevcuttur.

Kaynak: www.karabuk.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl