Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Karabük Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Karabük Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu

Karabük Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu

Yüksek Sağlık Şurası’nın  23.05.1995 tarih ve 185/1 sayılı kararı doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’nın talebi, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı’nın teklifi, Bakanlar Kurulu’nun  02.11.1996 tarih ve 22805 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan kararına istinaden 22.11.1996 tarihinde Sağlık Bakanlığı ve Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı arasında imzalanan bir işbirliği protokolü ile Zonguldak Karaelmas Üniversitesine bağlı Karabük Sağlık Yüksekokulu açılması uygun görülmüştür.

Ebelik ve Hemşirelik bölümleri mevcut olan Karabük Sağlık Yüksek Okulu  29 Mayıs 2007  tarihinde Karabük Üniversitesinin kurulması ile  Karabük Üniversitesi bünyesine katılmıştır. Mevcut olan Ebelik ve Hemşirelik bölümlerine ilave olarak Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı’nın 17.12.2009 tarihli ve 6223 sayılı kararına istinaden Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümlerinin açılması uygun görülmüş, böylece Karabük Sağlık Yüksek Okulu dört bölüm ihtiva eden bir eğitim kurumu haline gelmiştir.

Kaynak: www.karabuk.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl