Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Yüksekokul; Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'ne bağlı olarak; 18 Kasım 1997  tarih ve 23174 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş olup, 1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği” bölümü olarak eğitim - öğretime başlamıştır.
Özel Yetenek Sınav sonucu ile her yıl 41 öğrenci ve millilik kontanjanıyla birlikte toplam 48 öğrenci yüksekokula kayıt yaptırmaktadır. 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle 57 Kız ve 108 Erkek öğrenci olmak üzere toplam 165 öğrencimiz bulunmaktadır. Ayrıca yüksekokulda öğretim üyesi olarak 3 Yardımcı Doçent, 2 Öğretim Görevlisi, 5 Araştırma Görevlisi ile eğitim - öğretimi sürdürmektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı olarak Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Anabilim Dalında Yüksek Lisans Proğramında da 1 kız ve 11 erkek öğrenci olmak üzere toplam 12 Yüksek Lisans öğrencisi  bulunmaktadır.

Kaynak: www.kmu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl