Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu

Sağlık hizmetlerinde verimliliği artırma amacıyla, 23-27 Mart 1992 tarihinde toplanan “1. Ulusal Sağlık Kongresi” nde belirlenen hedefler doğrultusunda “Sağlık Eğitimini Yeniden Yapılandırma Projesi” başlatılmıştı. Bu proje kapsamında ve Yüksek Sağlık Şurası kararları sonucunda; hemşire, ebe ve sağlık memurluğu eğitiminin Avrupa Birliği normlarında ve lisans düzeyinde yürütülmesi ve yeni sistemin “ÜLKE MODELİ” haline getirilmesi kararlaştırılmıştı.

Bu gelişmeler sonucunda, Sağlık Bakanlığı’nın talebi ve Yükseköğretim Kurulu’nun teklifi ile 2809 sayılı yasanın Ek-30. Maddesine göre Bakanlar Kurulu’nun 10 Ekim 1996 tarih ve 96/8555 sayılı kararı ile Türkiye genelinde 79 Sağlık Yüksekokulu kurulmuş ve karar 2 Kasım 1996 tarih ve 22805 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

Sağlık Yüksekokullarının kuruluşu gerçekleştikten sonra Sağlık Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında 22.11.1996 tarihli bir iş birliği protokolü imzalanmıştır. Bu protokolle söz konusu eğitimin sağlık meslek lisesi binalarında yapılması öngörülmüştür. Karaman Sağlık Yüksekokulunun kuruluşu bu şekilde olmuştur.

Karaman Sağlık Yüksekokulu, lisans düzeyinde (4 yıllık) eğitimine 1997 yılında Selçuk Üniversitesine bağlı olarak başlamış, 2007 yılından itibaren Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu olarak devam etmektedir.

Kaynak: www.kmu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl