Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Kars Sağlık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Kars Sağlık Yüksekokulu

Kars Sağlık Yüksekokulu

Yüksek Sağlık Şurası' nın 23 Mayıs 1995 tarih ve 185 / 1 Sayılı Kararı doğrultusunda Ebelik, Hemşirelik ve Sağlık Memurluğu eğitiminin lisans düzeyinde yüksekokullarda yapılması amacıyla Sağlık Bakanlığı' nın talebi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının teklifine Bakanlar Kurulu'nun 02 Kasım 1996 tarih ve 22805 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan kararı ile kurulmuş olup 1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında öğretime başlamıştır.

Sağlık Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında yapılan 22 Kasım 1996 tarihli protokol gereği Sağlık Yüksekokuluna dönüştürülen Sağlık Meslek Lisesi binalarının genel giderleri 31.12.1997 tarihine kadar Sağlık Bakanlığınca bu tarihten sonra Üniversite tarafından karşılanmıştır. Halen 13 Akademik ve 7 İdari Personel ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Kars Sağlık Yüksekokulu, ileride toplum sağlığına katkıda bulunacak, sağlık memuru ve hemşirelerin yetiştirilmesi için başta eğitim - öğretime yönelik faaliyetler olmak üzere; okulda ve merkezdeki çeşitli sağlık kurum ve kuruluşlarında teorik ve pratik çalışmalarla Kafkas Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini yürütmektedir.

Kaynak: www.kafkas.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl