Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Maden Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Maden Meslek Yüksekokulu

Fırat Üniversitesi Maden Meslek Yüksekokulu

Maden Meslek Yüksekokulu 13.01.1995 tarihinde kurulmuştur. 1995-1996 Öğretim yılında faaliyete geçen Yüksekokul, Maden ilçesinde bulunan binaların onarımı ve bakımı dolayısıyla öğrenci kabulünü Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kampüsünde gerçekleştirmiştir. Maden Programına alınan 65 öğrenci ile ilk eğitim öğretime başlamıştır. Daha sonra Yüksekokul 1998-1999 Öğretim yılı Güz Döneminde Maden ilçemize taşınmış ve burada eğitime devam edilmiştir.

Dünya Standartlarına uygun teknik ara eleman yetiştirmeyi ilke edinen Yüksekokul; 1995-1996, 1996-1997, 1997-1998, 1998-1999, 1999-2000 Öğretim yıllarında sadece Maden Programıyla faaliyet göstermiştir. Daha sonra Döküm ve Mermer Programlarını açarak üç program ile eğitime devam etmiştir.

Öğretim süresi 4 yarıyıl olan Yüksekokul programlarına ÖSS Puanına göre öğrenci almaktadır.

2003 yılı güz döneminde öğrenci azlığı dolayısı ile F.Ü. Rektörlük emriyle Sivrice ilçesinde Sivrice MYO ile beraber eğitim öğretimin sürdürülmesi kararlaştırılmıştır. 2004 yılında Sivricede meydana gelen depremler nedeni ile hasar gören eğitim binalarından çıkılarak Sivrice MYO ile beraber Elazığ Merkez'e taşınmıştır.

Meslek Yüksekokulu halen 6 program ve 10 akademik personel ile Elazığ Merkezinde bulunan F.Ü. Elazığ Sağlık Yüksekokulu yerleşkesinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kaynak:  www.firat.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl