Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü, Almanca İşletme ve Enformatik Bölümü ile birlikte Boğazın önemli yerleşim merkezlerinden Göksu Deresi boyunca uzanan tarihi Göksu Çayırı’nda bulunan Anadoluhisarı yerleşkesinde yer almaktadır.

Köklü bir geçmişi olan Marmara Üniversitesi’nin bünyesindeki Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun temeli; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak 1967 yılında kurulan ve spor yüksek öğrenimi veren İstanbul Atatürk Yüksek Öğretmen Okulu Beden Eğitimi Bölümü ile Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı 1975 yılında kurulan Anadoluhisarı Gençlik ve Spor Akademisi olmak üzere iki kuruma dayanmaktadır. Yüksekokulumuzun temelini oluşturan bu iki kurum, 1982 yılındaki 41 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve 2908 sayılı kanun ile Beden Eğitimi ve Spor Bölümü olarak Marmara Üniversitesi Göztepe yerleşkesindeki Atatürk Eğitim Fakültesi bünyesinde yer almıştır. Anadoluhisarı yerleşkesinde bulunan bu bölüm, 1992 yılında Rektörlüğe bağlı olarak kurulan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile birleştirilerek üç bölümlü fakülte yetkilerine sahip, dört yıllık lisans eğitimi veren spor yüksekokulu haline gelmiştir.  

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, köklü geçmişinde vermiş olduğu birçok değerli mezunları, yetiştirdiği öğrencileri, aynı zamanda milli takımlarda da antrenörlük ve eğitim hizmeti veren uzman öğretim elemanları ile ülkemizin her zaman lider eğitim kurumu olmuştur. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Türk spor kamuoyuna bugüne kadar aralarında dünya ve olimpiyat şampiyonlarının bulunduğu 8000’nin üzerinde eleman yetiştirmiştir.

Kaynak: www.marmara.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl