Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Marmara Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Marmara Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksekokulu

Marmara Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksekokulu

Yükseköğretim Yürütme Kurulu'nun 29.12.1988 tarihli toplantısında, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde daha nitelikli din görevlileri istihdam etmek ve bu kurumda halen görev yapmakta olanların bilgi seviyesini yükseltmek amacıyla, çeşitli üniversitelerin İlâhiyat Fakülteleri yanında, Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi'ne de bağlı olarak, önlisans seviyesinde eğitim verecek olan bir İlâhiyat Meslek Yüksekokulu'nun açılmasına karar verilmiştir. Yüksekokul 1989-1990 akademik yılında eğitim-öğretime başlamıştır.

Kurulduğundan bu yana Meslek Yüksekokulundan 846 öğrenci mezun olmuştur. Halen Yükseköğretim Kurulu'nun 20.05.1999 tarih ve 932-11468 sayılı kararı ile 1999-2000 öğretim yılından itibaren kontenjan ayrılmayan Yüksekokulun öğrenci sayısı 6 olup başarısız ders sayılarını 3 ve daha altına düşürdüğünden sınırsız sınav hakkını elde etmiş olduğundan kayıtları silinemeyen öğrencilerdir. Meslek Yüksekokulunda ders veren öğretim elemanlarının çoğunluğunu İlahiyat Fakültesi öğretim elemanları teşkil etmektedir.

Meslek Yüksekokulundan mezun olan öğrenciler, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda görev yapabilecekleri gibi, dikey geçiş sınav sonucuna göre, tercih yaptıkları İlâhiyat Fakültesi bölümlerinden birine kayıt olduktan sonra öğrenim görerek mezun olduğu bölüme göre iş imkânları bulabilmektedirler.

Kaynak: www.marmara.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl