Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Meslek Yüksekokulu

Ordu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu

Okulu 1976 – 1977 eğitim ve öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak İnşaat ve Elektrik programlarıyla açılmıştır. 1982 – 1983 eğitim ve öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne bağlanmıştır. 1993 yılında şimdiki binasına taşınmış olan okulumuza zaman içerisinde Otomotiv, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Endüstriyel Elektronik, Haberleşme, Kontrol Sistemleri Teknolojisi, Turizm ve Otelcilik programları ilave edilmiş ve İnşaat, Elektrik, Makine Resim ve Konstrüksiyon 2. Öğrenimleriyle 2001 yılında Halkla İlişkiler programı açılmıştır. 

4702 kanun gereği 2002 – 2003 akademik yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı - Yükseköğretim Kurumu Meslek Yüksekokulları Program Geliştirme Projesi ile birlikte yüksekokulda eğitim ve öğretim iki bölüm ve bu bölümlere bağlı 24 programda yürütülmekte idi. 2006 yılında Ordu Üniversitesinin kurulması ile beraber 2009 - 2010 Eğitim Öğretim yılından itibaren 13 bölüm ve bunlara bağlı 30’u aktif 37 programla eğitim öğretimine devam etmektedir.

Kaynak: www.odu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl