Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Mustafa Kemal Paşa Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Mustafa Kemal Paşa Meslek Yüksekokulu

Uludağ Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Meslek Yüksekokulu

Yüksekokul, çağdaş eğitim-öğretim esaslarına dayanan bir düzen içinde ülkenin ihtiyaçlarına, ara eleman gücünü sağlamak amacıyla, 1992-1993 Eğitim-Öğretim yılında Bursa Meslek Yüksekokulu’na bağlı olarak, “İşletmecilik Programı” ve “Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme Programı” olmak üzere iki program ile İlçe Ticaret ve Sanayi Odası’nın boşalttığı binada eğitim-öğretime başlamıştır. Yüksekokul, 1995-1996 Eğitim-Öğretim yılında müstakil müdürlük olmuş, 1996-1997 Eğitim-Öğretim yılında da "İşletmecilik ikinci öğretim Programı", 1999-2000 Eğitim-Öğretim yılında ise “Tohumculuk Programı” açılarak eğitim-öğretime devam etmektedir.

2000-2001 Eğitim-Öğretim yılında İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne bağlı “Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı” ve “Pazarlama Programı” açılmış, 2001-2002 Eğitim-Öğretim yılında  eğitim-öğretime başlamıştır.

2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında Teknik Programlar Bölümüne bağlı, Mesleki ve Teknik Eğitim Bölgesi (METEB) kapsamında, ikinci öğretim olarak, Tekstil Programı, Mobilya-Dekorasyon Programı, Elektrik Programı ve Makine programı, 2007-2008 Eğitim Öğretim Yılında da Gıda Teknolojisi Programı  açılmış ve eğitim-öğretime devam etmektedirler.

Kaynak: www.uludag.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl