Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Mustafa Kemal Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Mustafa Kemal Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu

Mustafa Kemal Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu 1992 yılında üniversitenin kuruluş kanunu ile açılmasına karar verilmiştir. Yüksekokulun kuruluş aşamasında bölümlere ayrılması önerilmediğinden tek bölüm olarak kurulmuştur. Daha sonra üniversitenin 17.08.2001 tarih ve 12 sayılı senato toplantısının 1 sıra no lu kararı ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu bünyesinde Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Seyahat İşletmeciliği Bölümlerinin açılmasına ve her iki bölümde de kontenjanla 20 şer öğrenci alınmasına karar verilmiştir.
     
Kuruluş aşamasında Yüksekokul 3 öğretim üyesi, 2 öğretim görevlisi ve 2 araştırma görevlisi ile faaliyetlerine başlamıştır. Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Seyahat İşletmeciliği Bölümlerinin açılmasına ilişkin Üniversitenin Senato Kararı YÖK’e gönderilmiş ancak yeterli sayıda öğretim elemanı olmadığından YÖK sadece Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünün açılmasına karar vermiştir.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü ilk öğrencilerini 2001–2002 yılında I.örgün öğretime ek kontenjandan 31 öğrenci alarak eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Ertesi yıl ise II. öğretime 29 öğrenci almıştır Zorunlu Hazırlık sınıfı da olan Bölümün öğrenim süresi Hazırlık sınıfı hariç 4 yıldır (8 yarıyıl). 29 öğrenci ve 7 öğretim elemanı ile eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlayan Bölümün şu an toplam 3 bölüm (Turizm ve Otel İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği, Turizm Animasyonu) 772 öğrencisi ve toplam 11 öğretim elemanı ve Üniversite dışında doktora yapan 3 elemanı vardır. 2005 tarihinden itibaren Socrates-Erasmus kapsamında anlaşmalı üniversitelere Yüksekokul öğrenci göndermeye başlamıştır.

Kaynak: www.mku.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl