Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Nizip Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Nizip Meslek Yüksekokulu

Gaziantep üniversitesi Nizip Meslek Yüksekokulu

Nizip Meslek Yüksekokulu 1997 yılında kuruldu. Özellikle bölgenin ihtiyaç ve talebine göre 8 ayrı programda eğitim ve öğretime devam edilmektedir.

Nizip Meslek Yüksekokulu bölge ve ülke genelinde ihtiyaç duyulan kalifiye ara elemanları yetiştirmektedir. Bölgenin gıda, yağ, antep fıstığı, organik tarıma yöneliş ve işletme potansiyeli göz önüne alınarak belirlenen  bu programlardan mezun olan öğrenciler, teknik-idari eleman olarak iş bulabilmektelerdir.

Nizip yerleşkesine bağlı Samandöken Köyü civarında bulunan Meslek Yüksekokulu Kampüs Alanında öğretim, uygulama ağırlıklı olarak 45 ve 70 kişilik derslik ve laboratuarlarda gerçekleştirilmektedir. Yüksekokulunda bulunan bilgisayar, kimya, mikrobiyoloji laboratuarlarında öğrencilerin alanlarına yönelik daha iyi bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla uygulamalar yaptırılmaktadır. Birinci ve ikinci sınıf sonundaki yaz dönemlerinde zorunlu olarak 30'ar iş günü olmak üzere Endüstriye Dayalı Öğretim kapsamında staj yaptırılmaktadır.

Kaynak: www.gantep.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl