Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Osmangazi Üniversitesi Sivrihisar Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Osmangazi Üniversitesi Sivrihisar Meslek Yüksekokulu

Osmangazi Üniversitesi Sivrihisar Meslek Yüksekokulu

Sivrihisar Meslek Yüksekokulu Sivrihisar ilçemizde 1994 yılında kurulmuştur. Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Muhasebe, Makine, inşaat, iklimlendirme ve Soğutma programları ile önlisans eğitimi vermektedir.

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrenciler; bitirdikleri programın devamı niteliğinde veya buna en yakın programların uygulandığı meslek yüksekokullarına ÖSYM ‘ye koşullarına uygun olarak başvurmaları halinde sınavsız olarak. Normal lise mezunları ise OSS sınavı ile okulumuza yerleştirilebilirler.

Önlisans programlarından mezun olan öğrenciler; Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programı Mezunlarının, Lisans Öğrenimine Devamları Hakkındaki Yönetmelik koşullarına göre dört yıllık lisans eğitimine devam edebilir. İsterlerse, Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı olmaları halinde,  örgün eğitim veren fakültelerin alanları ile ilgili bölümlerinde 4 yıllık lisans eğitimlerini tamamlayabilirler.

Yüksekokulda 32 adet bilgisayarın öğrencilerin kullanıma sunulduğu 2 adet bilgisayar laboratuar ile CNC ve takım tezgâhlarının bulunduğu makine atölyesi ile iklimlendirme ve soğutma bölümü için de bir laboratuar bulunmaktadır. Mesleki bilgiler ve beceriler kazandırmaya yönelik teorik ve uygulamalı derslerle eğitim-öğretim sürdürülmektedir. Öğrenciler mal ve hizmet sektörünün talep ettiği niteliklere sahip, teorik ve pratik bilgilerle donanmış olarak mezun olmakta ve mezuniyet sonrası kamu ve özel sektörde iş bulabilmektedir.

Kaynak: www.ogu.edu.t

İncelemek İstediğiniz İl