Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Otlu Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Otlu Meslek Yüksekokulu

Atatürk Üniversitesi Otlu Meslek Yüksekokulu

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü senatosu’nun 16.01.1995 tarih ve ¼ nolu alınan kararı üzerine, okul bünyesinde ilk olarak Gıda Teknolojisi Programı açılmış ve 1995-1996 eğitim ve öğretim yılında 31 öğrenci ile şimdiki Oltu Belediyesi binasında  akademik faaliyetine başlamıştır. 

Yüksekokul akademik faaliyetini genişletmek amacıyla 3 yeni program daha ilave ederek, 1996-1997 eğitim-öğretim yılından itibaren öğrenci almak üzere Muhasebe Programı, Kıymetli Taş ve Metal İşlemeciliği ve Halı ve Kilim Programlarını açarak, öğrenci kapasitesini artırmıştır. 1998 yılında ise Grafik, Pazarlama ve Bankacılık ve Sigortacılık adı altında 4 yeni programla mevcut program sayısını 8’e çıkarmıştır.

Eski hizmet binasındaki fiziki imkansızlıklar nedeniyle öğrenci sayısını normalin altında tutan yüksekokul, yeni hizmet binasının 2001-2002 öğretim yılında hizmete girmesiyle mevcut öğrenci kontenjanlarını %50 artırarak normal öğrenci kapasitesine kavuşmuştur.

Kaynak: www.beta.atauni.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl