Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Pasinler Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Pasinler Meslek Yüksekokulu

Atatürk Üniversitesi Pasinler Meslek Yüksekokulu

Atatürk Üniversitesi Pasinler Meslek Yüksekokulu 02.09.1993`te Erzurm`a 37 km uzaklıktaki Pasinler İlçesinde kurulmuştur.

1994-1995 eğitim-öğretim yılında Teknik Programlar Bölümüne bağlı olarak  İnşaat Programı  ile eğitime başlamış, 1995-1996 eğitim-öğretim yılında yine Teknik Programlar Bölümü bünyesinde Sıhhi Tesisat Programı (2000-2001 eğitim-öğretim yılında bu programın adı Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi olarak değiştirilmiştir) ve 1998-1999 eğitim-öğretim yılında İktisadi ve İdari Programlar Bölümü’ne bağlı olarak Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı açılmıştır.

1996-1997 eğitim-öğretim yılında Teknik Programlar Bölümüne bağlı olarak Elektronik ve Bilgisayar Programcılığı Programı açılmış (ISCED bölüm kodlamasına göre ismi Elektronik ve Otomasyon Bölümü / Elektronik Teknolojisi Programı olarak değiştirilmiştir) ancak alt yapısı henüz tamamlanamadığı için öğrenci alınamamıştır. 2009-2010 eğitim-öğretim yılında yüksekokulundaki bölüm sayısı 10`a ve bu bölümler bünyesindeki program sayısı 11`e çıkarılmıştır.

Bugün itibariyle yüksekokul mevcut programlardaki 500`e yakın (8 programda henüz ikinci sınıflarlarda öğrenci  bulunmamaktadır) öğrencisi ile eğitim ve öğretimini sürdürmektedir.

İncelemek İstediğiniz İl