Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Rize Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Rize Üniversitesi

Rize Üniversitesi

Rize Üniversitesi

Rize Üniversitesi 17 Mart 2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 15 yeni
üniversite kurulmasına ilişkin 5467 sayılı Kanunla kurulmuştur. Rize Üniversitesi kuruluşunda KTÜ’ye bağlı iken kendisine devredilen Fen - Edebiyat, Su Ürünleri, İlahiyat, Eğitim Fakülteleri ile Fındıklı Meslek, Rize Meslek Yüksek Okullarıyla birlikte Tıp Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ardeşen Meslek Yüksekokulu, Pazar Meslek Yüksekokulu, Sağlık Meslek Yüksekokulu ve Fen, Sosyal ve Sağlık Bilimleri Enstitülerinden oluşmaktadır. Mevcut yapısıyla Rize Üniversitesi Fen ve Sosyal Bilimler ağırlıklı bir üniversite durumundadır.

Mühendislik ve Teknik Bilimler açısından da yeni fakültelerle geliştirilmesi planlanmaktadır.

Fen - Edebiyat Fakültesi

Fakülte; 3 Eylül 1997 tarih ve 23099 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 01.09.1997 tarih ve 9892 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Karadeniz Teknik Üniversitesine bağlı olarak kurulmuştur. Samsun 19 Mayıs Üniversitesinde Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, Rize Fen - Edebiyat Fakültesine 1997 tarihinde kurucu Dekan olarak atanmış ve 1998 -1999 eğitim - öğretim yılında Fizik, Kimya ve Biyoloji bölümlerinde 40’ar öğrenci kontenjanı ile eğitim - öğretime başlamıştır.

Eğitim Fakültesi

Fakülte, 3 Eylül 1997 tarih ve 23099 sayılı Resmi Gazetenin Mükerrer sayısında yayınlanan 97/9892 sayılı
Bakanlar Kurulu Kararı ile Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde Rize Eğitim Fakültesi adıyla kurularak, İlköğretim Bölümü Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı, Eğitim Bilimleri ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümleri açılmıştır.

Su Ürünleri Fakültesi

İlahiyat Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Tıp Fakültesi

Kaynak: www.rize.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl