Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Sağlık Yüksek Okulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Sağlık Yüksek Okulu

Sağlık Yüksek Okulu

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Yüksek Okulları

Saglık Yüksek Okulu

Hemşirelik Bölümü

Hemşirelik

Bir lise veya dengi okul mezunu olup Yüksek Öğrenim Kurulu'nun yaptığı Öğrenci Seçme Sınavı'nda başarılı olup hemşirelik bölümüne kayıt yaptıran öğrenciler, 4 yıllık lisans öğrenimini başarı ile tamamlamaları halinde "Hemşire" unvanı ile mezun olmaktadırlar.

Uluslararası Hemşireler Konseyi (İnternational Council Of Nursing -ICN)'e göre hemşire; bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını koruma ve geliştirmeye yardım eden, hastalık halinde iyileştirme ve rehabilite etmeye katılan bir meslek grubu üyesidir.

Hemşirelikte lisans öğretimini tamamlayan hemşire adayları koruyucu, tedavi edici ve rehabilite edici sağlık hizmeti veren bütün kuruluşlarda hemşire olarak görev alabilecekleri gibi serbestte çalışabilirler. Akademik çalışma yapmak isteyen mezunlar Hemşirelik Yüksekokulları ve Sağlık Yüksekokullarında öğretim elemanı olarak çalışmalarını sürdürebilirler.

Kaynak: www.aicuni.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl