Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Sütçü İmam Üniversitesi Afşin Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Sütçü İmam Üniversitesi Afşin Meslek Yüksekokulu

Sütçü İmam Üniversitesi Afşin Meslek Yüksekokulu

Yükseköğretim Kurulunun; 14.02.1994 tarihli kararıyla 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/b-2 ve 2809 sayılı kanunun 3. maddesi uyarınca Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Afşin Meslek Yüksekokulu adıyla; Teknik Programlar Bölümünde “Elektrik”, İktisadi ve İdari Programlar Bölümünde “İşletmecilik” programlarıyla açılmıştır. Bu programlara ilk defa 1994-1995 Eğitim - Öğretim yılında öğrenci alınarak eğitim-öğretime başlanmıştır.

Yükseköğretim Kurulunun 23.03.1999 tarihli Yürütme Kurulu Kararıyla, Yüksekokulun İktisadi ve İdari Programlar Bölümü bünyesinde “Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları” ile “Büro Yönetimi ve Sekreterlik” programları açılmış olup bu programlara 2000-2001 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınmıştır.

Yüksek Öğretim Kurulunun kararı ile Yüksek Okulun bünyesinde İktisadi ve İdari Programlar Bölümü bünyesinde Pazarlama Programı, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı açılmasına, Teknik Programlar Bölümü bünyesinde ise Endüstriyel Elektronik Programı ile Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama Programlarının açılmasına karar verilmiştir.

Kaynak: www.ksu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl