Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Uludağ Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Uludağ Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Uludağ Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 03 Haziran 1985 tarihli uygunluk yazısı ile fiilen açılmış olan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar ve Radyoloji programları ile 07 Ekim 1985 tarihinde eğitim-öğretime başlamıştır.

Yüksekokulumuzun mevcut programlarına ilaven 1990–1991 eğitim-öğretim yılında Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı açılmıştır.

2001–2002 eğitim-öğretim yılında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna mevcut programlarına Anestezi Teknikerliği programı eklenmiştir.

2009 yılında, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda Anestezi Teknikerliği program adı Anestezi, Tıbbi Laboratuvar program adı Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Radyoloji program adı Tıbbi Görüntüleme Teknikleri olarak değiştirilmiştir.

2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın 23/09/2009 tarihli uygunluk yazısı ile beşinci program olarak 20 öğrenci kontenjanı ile Paramedik Programı açılmıştır.

Sağlık sektöründe yardımcı sağlık personeline duyulan ihtiyaca yönelik olarak eleman yetiştirmek amacıyla kurulan Yüksekokul, ülke koşullarına uygun bilgili ve becerili sağlık teknikerleri yetiştirerek Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Anestezi, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Paramedik programlarında ön lisans diploması vermektedir.

Yüksekokul, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampusu’ndaki Sağlık Yüksekokulu ile ortak binasında eğitim-öğretime devam etmektedir.

Kaynak: www.uludag.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl