Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Yenice Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Yenice Meslek Yüksekokulu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yenice Meslek Yüksekokulu

Yenice Meslek Yüksekokulu, 1994–1995 Eğitim-Öğretim yılında Teknik Programlar ile İktisadi ve İdari Programlar Bölümü olmak üzere 2 programla eğitim öğretime 360 m2 eski Yenice Yeşilyurt İlköğretim Okulunda 40 öğrenci ile başlamış olup 2001 yılında 4400 m2 kullanımlı yeni hizmet binasına taşınmıştır.

2007 yılında 4400 m2 kullanımlı 2. binada hizmete açılarak, toplam 2 binada aktif olarak 8800 m2 kapalı alanda eğitim-öğretime devam edilmektedir.

Yeni hizmet binaların yerleşim alanı; basketbol sahası, ağaçlık alanlar ve spor sahası dahil olmak üzere toplam 40.000 m2'dir. Yüksekokulun aktif olarak kullanımda olan her iki hizmet binası da bir üniversite biriminin her türlü ihtiyacını karşılayabilecek büyüklükte ve donanıma sahip olarak planlanmıştır. Halen yüksekokulda Teknik Programlarda; Elsanatları ve Tekstil, İktisadi ve İdari Programlarda; İşletme, Muhasebe, Bankacılık-Sigortacılık ve Dış Ticaret ve Avrupa Birliği bölümleri ile birlikte İşletme, Muhasebe, Bankacılık Sigortacılık ve Dış Ticaret ve Avrupa Birliği bölümlerinin ikinci öğretimleri olmak üzere toplam 9 bölümde eğitim-öğretime devam edilmektedir.

2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren İdari Programlarda Dış Ticaret ve Avrupa Birliği II. Öğretim bölümünün açılması ve öğrenci alınmasıyla birlikte toplam 10 bölümde 11500 öğrenci ile eğitim-öğretime devam edilecektir.

Kaynak: www.comu.edu.tr

Çanakkale'deki yurtlar için tıklayın.

İncelemek İstediğiniz İl