İstanbul özel kız - erkek öğrenci yurtları, apart ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

2024 İstanbul Öğrenci Yurtları

  1. Ana Sayfa
  2. Yurtlar
  3. İstanbul

İstanbul yurtlar aramasıyla sitemize ulaştınız. Filmlere ve dizilere konu olan o güzel şehir İstanbul'da öğrenci olmak başka bir başkadır. Türkiye'nin mega kenti olan İstanbul hem; Avrupa'yı hemde Asya'yı birbirine bağlayan o güzel şehir, hem tarihi bakımından hem de gezilecek güzel yerleri bakımından öğrencilerin her zaman birinci sıradaki tercihi olmuştur.

Her yıl sayısız yerli ve yabancı göç alan İstanbul turizm bakımından turistlerin vazgeçilmez adresidir. Türkiye'de en fazla Üniversitenin bulunduğu İstanbul, yerli ve yabancı öğrencilerin fazlaca tercih ettiği bir şehirdir. Hal böyle olunca da, İstanbul'da öğrencilerin kalabilecekleri yurtlar epey fazla sayıda mevcuttur. İş İmkanları bakımından, sosyal aktiviteler bakımından her kesim insana hitap eder güzel İstanbul.

Özel ve Devlet Üniversitelerinin çok olması bakımından kalacak yer arayan bir çok öğrenci kiraların ve ev fiyatlarının pahalı olması sebebiyle İstanbul'daki öğrenci yurtlarını tercih etmektedirler. İstanbul'daki bu yurtlar hem fiyatları hem de verdikleri hizmet kalitesiyle öğrencilerin taleplerini karşılamaktadır. Her semte göre değişen fiyatlarıyla ve sundukları hizmetler doğrultusunda İstanbul'u tercih eden öğrencilerin önlerine sunulan yurt seçenekleri de oldukça fazladır. Geleceğimiz olan gençlerimizin iyi bir eğitim almaları için rahat edebilecekleri ortamlarda kalmaları her zaman öncelikli tercihimizdir. 

Tercih edecekleri yurtlar; hafta sonları onlara rahatça gezebilecekleri, sosyal aktiviteler sunan yurtlar olması gerekmektedir. Tercih edilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlara değinmek isteriz.

Her şeyden önce kalacakları yurtların okullarına yakın olmasını ister herkes ve İstanbul şartlarında bu biraz zor olsa da bunu ön planda tutmak gerekir. Ama çoğu yurdun artık servisi olduğundan dolayı pek fazla sıkıntı yaşanmamaktadır. İstanbul'a genel bir açıdan bakacak olursak her yeri merkez konumundadır. Taşı toprağı altın şehir tabiri boşuna koyulmamış.

Öğrenci kardeşlerimizin kendi evlerinde hissedecek ortamlarda kalmak istemeleri kaçınılmazdır. Kimileri daha ilk defa şehir dışına çıkıyor, kimileri ailesinin yanından ilk defa bu kadar uzun ayrı kalacakları adım atıyor kimileri de hayatını tam anlamıyla yaşamak için çeşitli nedenleri geride bırakıp geliyor İstanbul'a.

İstanbul yurtları için hazırladığımız videomuza buradan ulaşabilirsiniz.

Gerek erkek öğrenci yurtları gerekse kız öğrenci yurtları ne olursa olsun her gelen öğrenci kardeşlerimize en kaliteli hizmeti vermek için birbirleriyle yarışmaktadır. Sizlerin en kaliteli hizmeti almanız için bir çok firmayı karşılaştırma yaparak sizlere en iyi seçeneğe yönlendirmeye çalışmaktayız.

İstanbul, fiyat bakımından her bütçeye uygun seçeneklerle öğrencilere çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Hal böyle olunca bazen seçenek bolluğuyla, bazen de çok ucuz fiyatlarla karşılaşılabilmektedir. Yurt yetkilileri, öğrencilerin her zaman konforlu bir sene geçirmesi için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadırlar.

Hayatlarının büyük bir bölümünü yurtlarda geçirirken dışarıda da eğlence yerleri olsun, tarihi yerler olsun, boğazın eşsiz manzarası olsun bunların tadına varmanızı da sağlamaktadır. İstanbul her yönüyle keşfedilesi bir şehirdir kaçınılmaksızın.

Kız öğrenci yurtlarına da değinecek olursak kızların yapıları gereği erkeklerden bir tık daha titiz ve hijyene önem vermeleri gözden kaçmamaktadır. Bu yüzden kız veya erkek ayırt etmeksizin yurtlarımız her zaman denetim altındadır. Hijyen, yemeklerin menüsü, doğal afetler, yangın vs. gibi bunların hepsinin son model teknoloji ekipman ve kaliteli personelleri ile sizlerin can güvenliğini sağlamaktadır. Sizlerin vakitlerinin büyük bir bölümünü geçirdikleri İstanbul öğrenci yurtları sizleri beklemektedir.

Sizlerin yurttan dışarı çıkmadan dışarıdaki hayatı odanıza getirmektedirler. Sizlerin en iyi şekilde vize ve final haftalarına hazırlanmanız için gerekli kütüphaneleri çalışma odaları mevcuttur. Okulunuza tek vasıta veya yurtların servisleriyle gitmeniz için çeşitli olanaklar sağlamaktadır. Bunun tercihi size kalmıştır siz hangi yurtta bütçenize göre kalmak isterseniz onlar sizi en iyi şekilde ağırlamaktan gurur duyacaklardır.

Aileleriniz gözlerinin arkada kalmamaları ve gönül rahatlığıyla sizleri bize emanet etmeleri için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya her daim hazırdırlar.

İstanbul her ne kadar dışarıdaki olaylardan dolayı insanın gözünü korkutsa da bir o kadar da güzel bir şehir olmaktan vazgeçilmiyor. Bu yüzden de öğrencilerin gelirken kafasında yaşam, geçim, kalma sıkıntısı gibi soru işaretleri olsa da yine de ilk tercih ettikleri şehir olmaktadır. Sizler için Bu sıkıntılı süreci çözmek adına tam olarak burada kalma sıkıntısını çözmek için İstanbul Öğrenci Yurtları devreye girmektedir.

Kız ve Erkek öğrenci yurtlarının çoğunluğu bakımından tercih kararı size kalmıştır. Kendi zevkinize , kendi bütçenize uygun yurt bulmak istiyorsanız her yurt için artı yönlerini de eksik olan yönlerini de sizin için konu almaya çalıştık tek tek bizler araştırdık ve sitemizden kendi tercihinize göre yurt seçimini yapabilirsiniz.

Ailelerinizin sizi güvenle bırakabilecekleri yurtları gidin kendi gözlerinizle görün ve ailenizle karar verin. Okula yakınlığı, eğitime verdikleri önem, oda şartları, yurtların temizliği hijyenik olması kafanızdaki tüm soru işaretlerini kaldırmak için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Hem Devlet üniversiteleri olsun hem de özel üniversiteler olsun hepsinin yakınında aradığınız yurtları bulmanız artık çok kolaydır. Hafta sonları istediğiniz yere rahatça gidebilmeniz için genelikle hiç bir yurdun ulaşım sıkıntısı yoktur.

Çocuklarınızın geleceğini düşünüyorsanız sizde onlar için en rahat edecekleri ortamı hazırlamak sizlerin elinde tercih edeceğiniz yurtlar onların çalışma ortamlarından tutun komple yaşantılarını etkilemektedir. Geleceğimiz olan dinamik nesile önem vermek herkesin birincil görevidir.

"Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz."

Özel Kul Erkek Öğrenci Yurdu
Sgs Kız Yurdu

Sgs Kız Yurdu Ulaşım Ağlarına ve Birçok Üniversiteye Çok Yakın Konumdadır. Ayrıca Öğrencilerimizin İhtiyaçlarını Temin Edebileceği Birçok AVM ve Eğlence Merkezlerine Yakın Mesafededir

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
WhatsApp Sıralama Değeri3400 İncele
Garden House Kız Öğrenci Apart Fulya / Şişli Istanbul

Garden House olarak İstanbul Şişli ilçesinde Öğrenci Apart alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

İnternet (Kablosuz Ağ)
WhatsApp Sıralama Değeri3200 İncele
Kampüsaray Beyoğlu Şubesi - Kız Öğrenci Yurdu

Kampüsaray Beyoğlu Kız Öğrenci Yurdu, hizmet kalitesi ve güvenilirliğini sürekli kendini geliştirerek müşteri memnuniyetini sağlayan Kampüsaray Beyoğlu Kız Öğrenci Yurdu hizmetinizdedir..

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Televizyon
Revir
WhatsApp Sıralama Değeri3000 İncele
Kampüsaray Avcılar Kız Öğrenci Yurdu

Kampüsaray Avcılar Kız Öğrenci Yurdu, güvenli ve konforlu bir yurt için bizi tercih edebilirsiniz.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
WhatsApp Sıralama Değeri3000 İncele
Özel İstanbul Safir Kız Öğrenci Yurdu İstanbul Kız Öğrenci Yurtları

Safir Kız Öğrenci Yurdu'na yurt demek belki de haksızlık olur. Safir Yurt, adeta 5 yıldızlı otel. Kız öğrencilerin kendilerini çok değerli hissedebilecekleri, yüksek zarafette bir mekan.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
WhatsApp Sıralama Değeri2600 İncele
İnci Kız Öğrenci Yurdu İstanbul Kadıköy Kız Öğrenci Yurtları

İnci Kız Öğrenci Yurdu Kadıköy'de şehir hatları deniz iskelesine çok yakın, Şifa Hastanesi'nin yanı başında ve deniz manzaralı terasıyla güvenli bir konumdadır.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Kantin
WhatsApp Sıralama Değeri2500 İncele
Betav Fırat Kara Kız Öğrenci Yurdu İstanbul Fatih Kız Öğrenci Yurtları

Fatih'te yer alan BETAV kzı yurdu, resimlerde de göreceğiniz gibi çok kaliteli bir spor salonuyla siz değerli öğrencilere hizmet vermektedir.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
WhatsApp Sıralama Değeri2400 İncele
Kampüsaray Fındıkzade Kız Öğrenci Yurdu

Kampüsaray Fındıkzade Kız Öğrenci Yurdu, günlük yaşam için planlanmış odalarında sizlere en iyi hizmeti vermektedir.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
WhatsApp Sıralama Değeri2150 İncele
Özel Kul Erkek Öğrenci Yurdu İstanbul Erkek Öğrenci Yurtları Avcılar Erkek Yurdu
MEB Onaylı Yurt MEB Onaylı

Dev kompleks, dev yatırım. Öğrenciler için müthiş bir etkileşim zemini. Ücrete dahil bir çok hizmet. İstanbul'un göz alıcılığıyla eş değer bir mekan. KUL YURT EŞİTTİR KALİTE.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Kantin
WhatsApp Sıralama Değeri2000 İncele
Turkuaz Erkek Öğrenci Yurdu - Maltepe

Turkuaz Erkek Öğrenci Yurdu - Maltepe olarak İstanbul Maltepe ilçesinde Erkek Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
WhatsApp Sıralama Değeri2000 İncele
Ataman Erkek Öğrenci Yurdu İstanbul Erkek Öğrenci Yurtları
MEB Onaylı Yurt MEB Onaylı

Ataman Erkek Öğrenci Yurdu İstanbul Erkek Öğrenci Yurtları İstanbul Erkek Yurdu Ataşehir Erkek Öğrenci Yurtları Ataşehir Erkek Yurdu Erkek Öğrenci Yurdu

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
WhatsApp Sıralama Değeri1500 İncele
Mimoza Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu

Mimoza Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu İstanbul'da Kalacak Kız Öğrencilerin Konaklama Derdine Son Veriyor.

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Revir
WhatsApp Sıralama Değeri1500 İncele
istanbul erkek öğrenci yurdu

Amfi 34 Erkek Öğrenci Yurdu olarak İstanbul Üsküdar ilçesinde Erkek Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
WhatsApp Sıralama Değeri1450 İncele
Özel Hazal Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu

Özel Hazal Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu olarak İstanbul Fatih ilçesinde Kız Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Revir
WhatsApp YouTube Sıralama Değeri1400 İncele
Bilge Hatun Kız Öğrenci Yurdu Üsküdar Kız Öğrenci Yurtları

İstanbul Üsküdar'da ki Bilge Hatun Kız Öğrenci Yurdu yükseköğrenim öğrencilerine hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Kantin
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
WhatsApp Sıralama Değeri1300 İncele
Hanımağa Kız Öğrenci Yurdu İstanbul Ataşehir Kız Öğrenci Yurtları

İstanbul Ataşehir'de hizmet veren yurdumuzu; MEB tebliğlerine uygun, öğrencinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve aile ortamını aratmayacak şekilde tasarladık.

ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Kantin
Odalarda Televizyon
Revir
WhatsApp Sıralama Değeri1250 İncele
Maltepe Han Erkek Öğrenci Yurdu

Maltepe Han Erkek Öğrenci Yurdu olarak İstanbul Maltepe ilçesinde Erkek Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Spor İmkanları
WhatsApp Sıralama Değeri1000 İncele
Göztepe Han Erkek Öğrenci Yurdu

Göztepe Han Erkek Öğrenci Yurdu olarak İstanbul Kadıköy ilçesinde Erkek Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
WhatsApp Sıralama Değeri1000 İncele
istanbul erkek öğrenci yurdu

Pendik Han Erkek Öğrenci Yurdu olarak İstanbul Pendik ilçesinde Erkek Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Spor İmkanları
WhatsApp Sıralama Değeri1000 İncele
Pembe Köşk Kız Yurdu

Pembe Köşk Kız Yurdu olarak İstanbul Beşiktaş ilçesinde Kız Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Kantin
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
WhatsApp Sıralama Değeri1000 İncele
Işıksaçan Residence İstanbul Kadıköy Kız Öğrenci Evleri Kadıköy Apart Daireler

İstanbul Kadıköy Kız Öğrenci Evleri İstanbul Kadıköy Kız Öğrenci Evi İstanbul Kadıköy Kız Öğrenci Apartı İstanbul Kadıköy Kız Öğrenci Apartları İstanbul Kadıköy Apart Daireler İstanbul Kadıköy Apart

ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Odalarda Banyo
Odalarda Televizyon
Uydu Anteni
WhatsApp Sıralama Değeri1000 İncele
Avcılar Özel Has Kız Öğrenci Yurdu

Avcılar Özel Has Kız Öğrenci Yurdu olarak İstanbul Avcılar ilçesinde Kız Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Kantin
WhatsApp YouTube Sıralama Değeri1000 İncele
Özel Karaelmas Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu İstanbul Fatih Yurtlar

Fatih'in tam merkezinde, Sağlık sektörünün geçiş kapısı olan meşhur TIP fakültelerinin hemen dibinde, MEB onaylı bir yurt.

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Sıralama Değeri850 İncele
ARC Akademi Erkek Öğrenci Yurdu

ARC Akademi Erkek Öğrenci Yurdu olarak İstanbul Kadıköy ilçesinde Erkek Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
WhatsApp Sıralama Değeri800 İncele

İstanbul standart üye yurtlar

İSTANBUL YURTLARI 2024 - YURT FİYATLARI

Üniversite tercihlerinin açıklandığı şu günlerde pek çok öğrencinin aklında şu soru vardır: "Nerede kalmalıyım?".
Günümüzde öğrenciler için bu konuda pek çok alternatif mevcuttur. Fakat bunların arasında en rahat ve hızlı olanı hiç kuşkusuz yurtlardır.

İstanbul'daki özel yurtlar'ın en büyük avantajı öğrencilerin yemek yapmak, bulaşık yıkamak gibi sorumluluklarının bulunmamasıdır. Öğrenciler okuluna yakın ya da servisli yurtları tercih ederek zamandan tasarruf sağlayabilirler, elektrik ve su gibi fatura sıkıntıları yaşamazlar. Tercihlerine ve bütçelerine göre seçenekler belirleyebilirler. Fakat bu seçenekleri kıyaslamak, hangi yurtta hangi hizmet sağlanıyor, bütçeme göre gidebileceğim yurtlar neler gibi soruları cevaplamak her zaman pek kolay olmayabiliyor. Bu noktada yurtarama.com kriterlerinize göre size detaylı bilgiler vermeyi vaat ediyor. Ülke çapında hizmet veren sitemizi kullanarak size en uygun olan yurdu zaman kaybetmeden bulabilirsiniz.

İstanbul'da Yurt Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul'daki özel öğrenci yurtları arasından seçim yaparken öğrencilerin genel olarak karar vermedeki ilk kriterleri "konum" olmaktadır. Ulaşımı en rahat ve kolay olan bölgelerdeki yurtlar öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Konumu yürüme mesafesinden fazla olan yurtlar içinse servis imkanları bulunabilmektedir. Sitemizdeki ilanlarda konumu kullanarak kendinize uygun yurt ve konaklama alternatiflerini filitreleyebilirsiniz.

İstanbul'da özel yurt seçerken, öğrencilerin aradığı diğer kriter ise sabah ve akşam yemeklerinin olmasıdır. Günümüzde çoğu yurtta bu hizmet mevcuttur ve şüphesiz yemek konusu yurtları en cazip kılan özelliktir. Hatta çoğunlukla evlere nazaran yurtların tercih edilmesindeki başlıca sebep yurtlarda yemek hizmetinin bulunmasıdır. Fakat nadirde olsa bazı İstanbul yurtlarında yemek hizmeti fiyata dahil olmayabiliyor. Tüm bunlara araştırma yapılırken dikkat edilmeli, istenilen hizmetlerin fiyata dahil olduğundan emin olunmalıdır. "Yemek konusunda ayırt ediciyim, her yemeği yiyemem" diyorsanız da bunun için bazı yurtlarda kendi yemeğini yapmak isteyenler için mutfak seçeneği de bulunmaktadır. Seçim yaparken bunu da göz önüne alabilirsiniz. O kadar da uğraşamam ama sürekli de dışarıdan söylemek istemiyorum diyorsanız da odasında buzdolabı olan yurtları tercih edebilirsiniz.

Gerek İstanbul'da ki kız öğrenci yurtlarında, gerekse İstanbul'da ki erkek öğrenci yurtlarında, aranan bir diğer kriter ise yurdun sağladığı sosyal imkanlar olmaktadır. Spor salonları, yüzme havuzu, hamam, sauna ve sinema salonu gibi hizmetler de bazı özel yurtlarda bulunmaktadır. Fakat imkanlar arttıkça fiyatlarda aynı doğrultuda yükselmektedir. Bu yuzden öncelikle bütçe belirlenip daha sonrasında seçenekler arasından eleme yapılması daha doğru olabilir.

İstanbul Öğrenci Yurtlarında Temizlik

Temizlik konusunda hassas olanların dikkat etmesi gereken bir diğer özellik ise belirli rutinlerde temizlik hizmeti yapılıp yapılmaması olabilir. Bu size hem daha temiz bir ortam, hem de zamandan tasarruf sağlayacaktır. Bunun yanında odalarda banyo ve lavabo bulunması da önemli bir husustur. Ortak alanlarda bulunan lavabolar bazı zamanlarda temizlik açsından yetersiz olabilir yada sırada beklemenize neden olabilir. Ayrıca bazı yurtlarda çamaşır yıkamak için çamaşır makineleri ücretsiz olabiliyorken bazılarında az da olsa ücret talep edilebilmektedir. Sonradan mağdur olmamak için tüm bu hizmetler önceden araştırılıp seçim yapılması öğrenciler için daha doğru olacaktır.

Üniversitenin olmazsa olmazı şüphesiz arkadaşlardır. Yurtlar öğrencilere yeni arkadaşlıklar edinmeyi de vaat eder. Pek çok farklı şehirden gelen öğrencileri ile yurtlar hem kültür alışverişine hem de bölüm arkadaşlıkları sayesinde not paylaşımına imkan sağlar. Gerek oda arkadaşlarınızla gerekse ortak alanda edindiğiniz arkadaşlarla sosyal çevrenizi kısa zamanda genişletebilirsiniz.

İstanbul Yurt Giriş Çıkış Saatleri

Her yurttaki hizmetler farklı olabileceği gibi kuralları da farklılık gösterebilir. Bu kapsamda İstanbul'daki ögrenci yurtlarının giriş-çıkış saatleri de farklılık gösterebilir. Bazı yurtlar daha esnek olurken bazıları bu konuda son derece katı olabilmektedir. Yurtlarda bu saat genelde 23.00-02.00 arasında olmaktadır. Bazı yurtlar konu öğrencinin sorumluluğu altındayken bazı yurtlarda ise aileye haber verilmektedir.

Her yurdun sunmuş olduğu imkanlar farklı olabilir. Yeri gelir bir yurt herhangi bir hizmetini ücretli verirken aynı hizmet başka yurtta ücretsiz olabilir. Ya da bazılarında olan imkanlar diğerinde olmayabilir. Bu noktada Yurtarama.com size yurtlar hakkında detaylı bilgi sunar. Size uygun yurdu bulmadan önce mutlaka Yurtarama.com'u ziyaret etmeli, üniversiteyi kazandığınız İstanbul'daki yurtlar hakkındaki bilgi sahibi olmalısınız.

Yurtları filtrele
Diğer özellikler
2024 İstanbul  Öğrenci Yurtları | Yurt ARAMA

İstanbul hakkında bilgi

İstanbul Üniversitesi

Osmanlı İmparatorluğu'ndaki ilk Avrupa tarzı üniversite olarak kabul edilen Darülfünun'un doğrudan devamı olan İstanbul Üniversitesi'nin kuruluşu, İstanbul'un fethinden sonra 1453'te Fatih Sultan Mehmet'in emriyle kurulan Sahn-ı Seman medreselerine dayanır. Bugünkü halini ise 1933'te almıştır. İstanbul Üniversitesi dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında 2006'dan beri yer almaktadır. Bünyesinde; 22 fakülte, 1 yüksekokul, 3 bölüm, 17 enstitü, 77 araştırma merkezi, 7 meslek yüksekokulu bulundurmaktadır.

İstanbul hakkında daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.