İstanbul ilinde ki özel kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, apart ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurtarama.com Facebook İletişim Yurtarama.com Twitter İletişim Yurtarama.com İnstagram İletişim YurtArama.com Youtube videosu
Yurtarama.com Kullanıcı Paneli
Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
İstanbul Kız ve Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Şu anda “İstanbul Kız Erkek Öğrenci Yurtları / Apartları / Pansiyonları” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa - Yurt ARAMA Ana Sayfa →  İllere Göre Yurtlar

İstanbul Kız Erkek Öğrenci Yurtları / Apartları / Pansiyonları

İstanbul yurtlar aramasıyla sitemize geldiniz. Filmlere ve dizilere konu olan o güzel şehir İstanbul'da öğrenci olmak başka bir başkadır. Türkiye'nin mega kenti olan İstanbul hem; Avrupa'yı hemde Asya'yı birbirine bağlayan o güzel şehir, hem tarihi bakımından hem de gezilecek güzel yerleri bakımından öğrencilerin her zaman birinci sıradaki tercihi olmuştur.

Her yıl sayısız yerli ve yabancı göç alan İstanbul turizm bakımından turistlerin vazgeçilmez adresidir. Türkiye'de en fazla Üniversitenin bulunduğu İstanbul, yerli ve yabancı öğrencilerin fazlaca tercih ettiği bir şehirdir. Hal böyle olunca da, İstanbul'da öğrencilerin kalabilecekleri yurtlar epey fazla sayıda mevcuttur. İş İmkanları bakımından, sosyal aktiviteler bakımından her kesim insana hitap eder güzel İstanbul.

Özel ve Devlet Üniversitelerinin çok olması bakımından kalacak yer arayan bir çok öğrenci kiraların ve ev fiyatlarının pahalı olması sebebiyle İstanbul'daki öğrenci yurtlarını tercih etmektedirler. İstanbul'daki bu yurtlar hem fiyatları hem de verdikleri hizmet kalitesiyle öğrencilerin taleplerini karşılamaktadır. Her semte göre değişen fiyatlarıyla ve sundukları hizmetler doğrultusunda İstanbul'u tercih eden öğrencilerin önlerine sunulan yurt seçenekleri de oldukça fazladır. Geleceğimiz olan gençlerimizin iyi bir eğitim almaları için rahat edebilecekleri ortamlarda kalmaları her zaman öncelikli tercihlerimizdir.

Tercih edecekleri yurtlar hafta sonları onlara rahatça gezebilecekleri, sosyal aktiviteler sunan yurtlar olması gerekmektedir. Tercih edilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlara değinmek isteriz.

Her şeyden önce kalacakları yurtların okullarına yakın olmasını ister herkes ve İstanbul şartlarında bu biraz zor olsada bunu ön planda tutmak gerekir. Ama çoğu yurtların artık servisleri olduklarından dolayı pek fazla sıkıntı yaşanmamaktadır. İstanbul'a genel bir açıdan bakacak olursak her yeri merkez konumundadır. Taşı toprağı altın şehir tabiri boşuna koyulmamış.

Öğrenci kardeşlerimizin kendi evlerinde hissetecek ortamlarda kalmak istemeleri kaçınılmazdır. Kimileri daha ilk defa şehir dışına çıkıyor, kimileri ailesinin yanından ilk defa bu kadar uzun ayrı kalacakları adım atıyor kimileride hayatını tam anlamıyla yaşamak için çeşitli nedenleri geride bırakıp geliyor İstanbul'a.

Gerek erkek öğrenci yurtları gerekse kız öğrenci yurtları ne olursa olsun her gelen öğrenci kardeşlerimize en kaliteli hizmeti vermek için birbirleriyle yarışmaktadır. Sizlerin en kaliteli hizmeti almanız için bir çok firmayı karşılaştırma yaparak sizlere en iyi seçeneğe yönlendirmeye çalışmaktayız.

İstanbul öğrenci yurtları fiyat bakımından her bütçeye en uygun fiyat seçeneğiyle sizleri sıkıştırmamaya çalışmaktadır. Hal böyle olunca bazı yurtlarımız oldukça çok seçenek sunarken bazı yurtlarımız bütçeye göre seçenek sunmaktadır. Sizlerin her zaman konforlu bir sene geçirmeniz için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadırlar.

Hayatlarının büyük bir bölümünü yurtlarda geçirirken dışarda da eğlence yerleri olsun, tarihi yerler olsun, boğazın eşsiz manzarası olsun bunların tadına varmanızıda sağlamaktadır. İstanbul her yönüyle keşfedilesi bir şehirdir kaçınılmaksızın.

Kız öğrenci yurtlarımıza değinecek olursak kızların yapıları gereği erkeklerden bir tık daha titiz ve hijyene önem vermeleri gözden kaçmamaktadır. Bu yüzden kız veya erkek ayırt etmeksizin yurtlarımız her zaman denetim altındadır. Hijyen, yemeklerin menüsü, doğal afetler, yangın vs. gibi bunların hepsinin son model teknoloji ekipman ve kaliteli personelleri ile sizlerin can güvenliğini sağlamaktadır. Sizlerin vakitlerinin büyük bir bölümünü geçirdikleri İstanbul öğrenci yurtları sizleri beklemektedir.

Sizlerin yurttan dışarı çıkmadan dışardaki hayatı odanıza getirmektedirler. Sizlerin en iyi şekilde vize ve final haftalarına hazırlanmanız için gerekli kütüphaneleri çalışma odaları mevcuttur. Okulunuza tek vasıta veya yurtların servisleriyle gitmeniz için çeşitli olanaklar sağlamaktadır. Bunun tercihi size kalmıştır siz hangi yurtta bütçenize göre kalmak isterseniz onlar sizi en iyi şekilde ağırlamaktan gurur duyacaklardır.

Aileleriniz gözlerinin arkada kalmamaları ve gönül rahatlığıyla sizleri bize emanet etmeleri için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya her daim hazırdırlar.

İstanbul her ne kadar dışardaki olaylardan dolayı insanın gözünü korkutsa da bir o kadar da güzel bir şehir olmaktan vazgeçilmiyor. Bu yüzden de öğrencilerin gelirken kafasında yaşam, geçim, kalma sıkıntısı gibi soru işaretleri olsa da yine de ilk tercih ettikleri şehir olmaktadır. Sizler için Bu sıkıntılı süreci çözmek adına tam olarak burada kalma sıkıntısını çözmek için İstanbul Öğrenci Yurtları devreye girmektedir.

Kız ve Erkek öğrenci yurtlarının çoğunluğu bakımından tercih kararı size kalmıştır. Kendi zevkinize , kendi bütçenize uygun yurt bulmak istiyorsanız her yurt için artı yönlerini de eksik olan yönlerini de sizin için konu almaya çalıştık tek tek bizler araştırdık ve sitemizden kendi tercihinize göre yurt seçimini yapabilirsiniz.

Ailelerinizin sizi güvenle bırakabilecekleri yurtları gidin kendi gözlerinizle görün ve ailenizle karar verin. Okula yakınlığı, eğitime verdikleri önem, oda şartları, yurtların temizliği hijyenik olması kafanızdaki tüm soru işaretlerini kaldırmak için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Hem Devlet üniversiteleri olsun hem de özel üniversiteler olsun hepsinin yakınında aradığınız yurtları bulmanız artık çok kolaydır. Hafta sonları istediğiniz yere rahatça gidebilmeniz için genelikle hiç bir yurdun ulaşım sıkıntısı yoktur.

Çoçuklarınızın geleceğini düşünüyorsanız sizde onlar için en rahat edecekleri ortamı hazırlamak sizlerin elinde tercih edeceğiniz yurtlar onların çalışma ortamlarından tutun komple yaşantılarını etkilemektedir. Geleceğimiz olan dinamik nesile önem vermek herkesin birincil görevidir.

"Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.”

İstanbul özel kız ve erkek öğrenci yurtları
Özel Kul Erkek Öğrenci Yurdu
My Dome Kız Yurdu
Sabiha Hanım Öğrenci Yurtları - İstanbul
Han Öğrenci Evleri

İstanbul özel üye yurtlar

Kadıköy / İstanbul

Campucity Yurtları

Campucity Yurtları olarak İstanbul Kadıköy ilçesinde Özel Öğrenci Yurtları alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Revir
Spor İmkanları
Sıralama Değeri2050 Campucity Yurtları WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Şişli / İstanbul

Campucity Yurtları

Campucity Yurtları olarak İstanbul Şişli ilçesinde Özel Öğrenci Yurtları alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

Sıralama Değeri2050 Detay

Fatih / İstanbul

Topkapı Kız Öğrenci Yurdu - İstanbul

Topkapı Kız Öğrenci Yurdu - İstanbul olarak İstanbul Fatih ilçesinde Kız Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

Sıralama Değeri2000 Topkapı Kız Öğrenci Yurdu - İstanbul WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Kadıköy / İstanbul

Kardelen - 3 Kız Öğrenci Yurdu

MEB Onaylı Yurt MEB Onaylı
Yurt Arama Öneriyor Rozetli Kuruluş

İstanbul Kadıköy Rıhtım'da kendinizi güvende, huzurlu ve evinizde hissedeceğiniz bir yurt

ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Odalarda Televizyon
Sıralama Değeri1950 Kardelen - 3 Kız Öğrenci Yurdu WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Kadıköy / İstanbul

İnci Kız Öğrenci Yurdu

İnci Kız Öğrenci Yurdu Kadıköy'de şehir hatları deniz iskelesine çok yakın, Şifa Hastanesi'nin yanı başında ve deniz manzaralı terasıyla güvenli bir konumdadır.

Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Sıralama Değeri1900 Detay

Kadıköy / İstanbul

Mozaik Kız Öğrenci Yurdu

MEB Onaylı Yurt MEB Onaylı
Yurt Arama Öneriyor Rozetli Kuruluş

Mozaik Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan, güvenli ve nezih semtlerden biri olan Kadıköy’dedir.

ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Odalarda Televizyon
Sıralama Değeri1800 Mozaik Kız Öğrenci Yurdu WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Fatih / İstanbul

Kıztaşı Kız Öğrenci Yurdu

MEB Onaylı Yurt MEB Onaylı

Kıztaşı Kız Öğrenci Yurdu olarak, tüm ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak hazırlanan stüdyo tipi daireler ile kız öğrenci yurdu rahatlığını keyifli bir şekilde sürdürebilirsiniz.

Sıralama Değeri1700 Kıztaşı Kız Öğrenci Yurdu WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Avcılar / İstanbul

Kardelen Kız Öğrenci Yurdu - Avcılar

Kardelen Kız Öğrenci Yurdu - Avcılar olarak İstanbul Avcılar ilçesinde Kız Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

İnternet (Kablosuz Ağ)
Spor İmkanları
Ücretsiz Servis
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
Sıralama Değeri1650 Detay

Fatih / İstanbul

Kampüsaray Fındıkzade Kız Öğrenci Yurdu

Kampüsaray Fındıkzade Kız Öğrenci Yurdu, günlük yaşam için planlanmış odalarında sizlere en iyi hizmeti vermektedir.

Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Sıralama Değeri1600 Kampüsaray Fındıkzade Kız Öğrenci Yurdu WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Avcılar / İstanbul

Kampüsaray Avcılar Kız Öğrenci Yurdu

Kampüsaray Avcılar Kız Öğrenci Yurdu, güvenli ve konforlu bir yurt için bizi tercih edebilirsiniz.

Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Sıralama Değeri1600 Kampüsaray Avcılar Kız Öğrenci Yurdu WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

İSTANBUL ÖĞRENCİ YURTLARI 2020 - YURT FİYATLARI

Üniversite tercihlerinin açıklandığı şu günlerde pek çok öğrencinin aklında şu soru vardır: "Nerede kalmalıyım?".
Günümüzde öğrenciler için bu konuda pek çok alternatif mevcuttur. Fakat bunların arasında en rahat ve hızlı olanı hiç kuşkusuz yurtlardır.

İstanbul'daki özel yurtlar'ın en büyük avantajı öğrencilerin yemek yapmak, bulaşık yıkamak gibi sorumluluklarının bulunmamasıdır. Öğrenciler okuluna yakın ya da servisli yurtları tercih ederek zamandan tasarruf sağlayabilirler, elektrik ve su gibi fatura sıkıntıları yaşamazlar. Tercihlerine ve bütçelerine göre seçenekler belirleyebilirler. Fakat bu seçenekleri kıyaslamak, hangi yurtta hangi hizmet sağlanıyor, bütçeme göre gidebileceğim yurtlar neler gibi soruları cevaplamak her zaman pek kolay olmayabiliyor. Bu noktada yurtarama.com kriterlerinize göre size detaylı bilgiler vermeyi vaat ediyor. Ülke çapında hizmet veren sitemizi kullanarak size en uygun olan yurdu zaman kaybetmeden bulabilirsiniz.

İstanbul'da Yurt Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul özel öğrenci yurtları arasında seçim yaparken öğrencilerin genel olarak karar vermedeki ilk kriterleri "konum" olmaktadır. Ulaşımı en rahat ve kolay olan bölgelerdeki yurtlar öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Konumu yürüme mesafesinden fazla olan yurtlar içinse servis imkanları bulunabilmektedir. Sitemizdeki ilanlarda konumu kullanarak kendinize uygun yurt ve konaklama alternatiflerini filitreleyebilirsiniz.

İstanbul'da özel yurt seçerken, öğrencilerin aradığı diğer kriter ise sabah ve akşam yemeklerinin olmasıdır. Günümüzde çoğu yurtta bu hizmet mevcuttur ve şüphesiz yemek konusu yurtları en cazip kılan özelliktir. Hatta çoğunlukla evlere nazaran yurtların tercih edilmesindeki başlıca sebep yurtlarda yemek hizmetinin bulunmasıdır. Fakat nadirde olsa bazı İstanbul yurtlarında yemek hizmeti fiyata dahil olmayabiliyor. Tüm bunlara araştırma yapılırken dikkat edilmeli, istenilen hizmetlerin fiyata dahil olduğundan emin olunmalıdır. "Yemek konusunda ayırt ediciyim, her yemeği yiyemem" diyorsanız da bunun için bazı yurtlarda kendi yemeğini yapmak isteyenler için mutfak seçeneği de bulunmaktadır. Seçim yaparken bunu da göz önüne alabilirsiniz. O kadar da uğraşamam ama sürekli de dışarıdan söylemek istemiyorum diyorsanız da odasında buzdolabı olan yurtları tercih edebilirsiniz.

Gerek İstanbul'da ki kız öğrenci yurtlarında, gerekse İstanbul'da ki erkek öğrenci yurtlarında, aranan bir diğer kriter ise yurdun sağladığı sosyal imkanlar olmaktadır. Spor salonları, yüzme havuzu, hamam, sauna ve sinema salonu gibi hizmetler de bazı özel yurtlarda bulunmaktadır. Fakat imkanlar arttıkça fiyatlarda aynı doğrultuda yükselmektedir. Bu yuzden öncelikle bütçe belirlenip daha sonrasında seçenekler arasından eleme yapılması daha doğru olabilir.

İstanbul Öğrenci Yurtlarında Temizlik

Temizlik konusunda hassas olanların dikkat etmesi gereken bir diğer özellik ise belirli rutinlerde temizlik hizmeti yapılıp yapılmaması olabilir. Bu size hem daha temiz bir ortam, hem de zamandan tasarruf sağlayacaktır. Bunun yanında odalarda banyo ve lavabo bulunması da önemli bir husustur. Ortak alanlarda bulunan lavabolar bazı zamanlarda temizlik açsından yetersiz olabilir yada sırada beklemenize neden olabilir. Ayrıca bazı yurtlarda çamaşır yıkamak için çamaşır makineleri ücretsiz olabiliyorken bazılarında az da olsa ücret talep edilebilmektedir. Sonradan mağdur olmamak için tüm bu hizmetler önceden araştırılıp seçim yapılması öğrenciler için daha doğru olacaktır.

Üniversitenin olmazsa olmazı şüphesiz arkadaşlardır. Yurtlar öğrencilere yeni arkadaşlıklar edinmeyi de vaat eder. Pek çok farklı şehirden gelen öğrencileri ile yurtlar hem kültür alışverişine hem de bölüm arkadaşlıkları sayesinde not paylaşımına imkan sağlar. Gerek oda arkadaşlarınızla gerekse ortak alanda edindiğiniz arkadaşlarla sosyal çevrenizi kısa zamanda genişletebilirsiniz.

İstanbul Yurt Giriş Çıkış Saatleri

Her yurttaki hizmetler farklı olabileceği gibi kuralları da farklılık gösterebilir. Bu kapsamda İstanbul'daki ögrenci yurtlarının giriş-çıkış saatleri de farklılık gösterebilir. Bazı yurtlar daha esnek olurken bazıları bu konuda son derece katı olabilmektedir. Yurtlarda bu saat genelde 23.00-02.00 arasında olmaktadır. Bazı yurtlar konu öğrencinin sorumluluğu altındayken bazı yurtlarda ise aileye haber verilmektedir.

Her yurdun sunmuş olduğu imkanlar farklı olabilir. Yeri gelir bir yurt herhangi bir hizmetini ücretli verirken aynı hizmet başka yurtta ücretsiz olabilir. Ya da bazılarında olan imkanlar diğerinde olmayabilir. Bu noktada Yurtarama.com size yurtlar hakkında detaylı bilgi sunar. Size uygun yurdu bulmadan önce mutlaka Yurtarama.com'u ziyaret etmeli, üniversiteyi kazandığınız İstanbul'daki yurtlar hakkındaki bilgi sahibi olmalısınız.
Yurtları filtrele
Diğer özellikler

İstanbul hakkında bilgi

Yıldız Teknik Üniversitesi

İstanbul'da bulunan dokuz devlet üniversitesinden biridir. Ayrıca 1911'e uzanan tarihi ile Türkiye'nin en eski 3. üniversitesi ve en eski 2. teknik üniversitesidir. Türkiyenin en iyi ve en köklü üniversitelerinden biri olarak kabul edilir. Bünyesinde 10 fakülte, 3 yüksekokul ve 2 enstitü bulunur. Yıldız Teknik Üniversitesi 2012'de Türkiye'nin ilk tam kapsamlı ISO 9001 belgeli üniversitesi olmuştur.

İstanbul hakkında daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.